Млява динаміка перерозподілу голосів виборців між партіями свідчить про втому людей і низький потенціал передвиборчих стратегій партій, вважає керівник Центру соціального проектування «Українська проектна система» Дмитро Громаков.

Так він прокоментував результати чергової хвилі соцопитувань, проведених Інститутом соціологічних і маркетингових досліджень у період з 1 по 10 жовтня 2012 року, передає «Цензор.НЕТ».

Згідно з дослідженням, якби вибори відбулися найближчої неділі, то голоси виборців розподілилися б таким чином:

23,1% за Партію регіонів

16,4% за партію «УДАР»

15,8% за ВО «Батьківщина»

12,1% за Комуністичну партію

6,1% за партію «Україна - Вперед!»

4,3% за ВО «Свобода»

3,2% за партію «Зелена планета»

2,1% за партію «Наша Україна»

0,3% за Радикальну партію

5,9% за інші партії

10,7% не визначилися

«Для досягнення переконливої переваги на виборах однієї політичної реклами недостатньо. Зараз «прохідні» партії діють тільки у рамках заявленого status quo, не намагаючись всерйоз переламати ситуацію і домогтися максимально можливої переваги на свою користь, наприклад, за допомогою прямої роботи з населенням у регіонах», - упевнений Громаков.

У той же час експерт заявив: «Така пасивність, можливо, влаштовує учасників передвиборчого процесу, які проходять 5%-й бар'єр. Однак інші партії, які проявили навіть мінімальну активність, успішно підвищують свій рейтинг, як наприклад, «Зелена планета». Якби «Наша Україна» та ВО «Свобода» відійшли від стратегії войовничого популізму, вони могли б серйозно позмагатися за мінімальний «депутатський пакет», - додав експерт.

Дослідження на тему: «Електоральні уподобання в останній місяць перед виборами» проводилося методом особистого інтерв'ю. Були опитані 2011 респондентів. У ході інтерв'ю використовувалася імовірнісна випадкова вибірка, пропорційна по областях, що відображає структуру населення у містах і селах України, а також за статтю і віком. Похибка вибірки не перевищує 3,3%.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

264