Центральна виборча комісія робить все від неї залежне, щоб виборчий процес проходив у відповідності зі стандартами, визначеними міжнародною практикою. Про це, як повідомили ForUm'у у прес-службі Центрвиборчкому, у ході зустрічі з делегацією Бюро Місії Європейського Парламенту зі спостереження за виборами, яке здійснює оцінку передвиборчого середовища напередодні виборів до Верховної Ради України, заявив заступник голови ЦВК Андрій Магера.
Депутат Європейського парламенту Павел Коваль повідомив, що незабаром очолювана ним місія планує приступити до активної фази спостереження за виборчим процесом. Для цього вже визначено персональний і кількісний склад групи спостерігачів. «На мою думку, цей факт є чітким політичним сигналом для подальшого налагодження відносин з Україною», - зазначив він.
У відповідь на Магера повідомив, що процес реєстрації офіційних спостерігачів має досить простий характер, а значить, рішення буде ухвалене у найкоротші терміни з моменту надходження необхідних документів. Він також пообіцяв надати максимальне сприяння їхній роботі в Україні.
На продовження розмови він додав: «Центральна виборча комісія робить все від неї залежне, щоб виборчий процес проходив у відповідності зі стандартами, визначеними міжнародною практикою. Однак, щоб вибори отримали високу оцінку міжнародного співтовариства, одного бажання комісії мало. Для цього необхідно, в першу чергу, спільне розуміння та відповідальність усіх суб'єктів виборчого процесу».
При цьому він звернув увагу на те, що сподівається на об'єктивну оцінку українських виборів з боку офіційних спостерігачів, яку вони зроблять на базі фундаментальних спостережень за підсумками всього процесу.
Магера також ознайомив присутніх з основними викликами та проблемами, які супроводжують чергові парламентські вибори і стоять перед Центрвиборчкомом.
У свою чергу, член ЦВК Михайло Охендовський, відповідаючи на запитання про реакцію ЦВК на повідомлення про випадки прямого і непрямого підкупу виборців, звернув увагу присутніх на те, що такі дії є в Україні кримінально караними, а комісія не є правоохоронним органом. «Діючи відповідно до закону про вибори, Центральна виборча комісія направляє всі відповідні повідомлення до Міністерства внутрішніх справ і органи, які дають їм належну юридичну оцінку після проведення відповідних перевірок. За наявності передбачених законом підстав, компетентні органи приймають рішення про порушення кримінальних справ, а винні особи притягуються до відповідальності», - сказав він.
На завершення зустрічі заступник голови ЦВК дав високу оцінку співпраці Європейського Парламенту з Центральною виборчою комісією і подякував за постійну увагу і всебічну допомогу в організації виборів в Україні.
У свою чергу, пан Коваль висловив сподівання, що робота очолюваної ним Місії сприятиме подальшому розвитку конструктивних відносин між Україною та Європарламентом.
Як раніше повідомляв ForUm, голова Центральної виборчої комісії Володимир Шаповал вважає, що жеребкування стосовно формування окружних і дільничних виборчих комісій проводилося у повній відповідності з законом.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом