Керівник Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко вважає, що введення в Україні біометричних паспортів створить систему, за якої держава втручатиметься в особисте життя громадян. Про це він заявив ForUm'у, коментуючи ухвалення закону «Про Єдиний державний демографічний реєстр і документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».

За його словами, прийнятий у парламенті закон передбачає неадекватний і зайвий збір особистої інформації про громадян. «Зокрема, в одну базу планується зібрати всі дані про людину, її сімейне життя, економічний статус, майно і т.д. При цьому в документі немає обґрунтування для створення такої бази, а просто констатується, для чого вона служитиме - для зберігання, захисту, обробки, використання та поширення визначеної цим законом інформації про громадянина і документи», - зазначив експерт.

Разом з тим він підтримує необхідність введення біометричних паспортів, оскільки це стане елементом виконання Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України. «Але прийняття закону непропорційне цій меті, тому що створюється система, за якої держава втручатиметься в особисте життя громадян», - пояснив Коліушко.

У свою чергу керівник Лабораторії законодавчих ініціатив Ігор Когут наголосив, що якщо введення біометричних паспортів дійсно спростить перетин кордонів з Євросоюзом, це буде величезний позитив.

«Але є одне «але», яке стосується безпеки інформації - є ризик її витоку. У нашій країні ніхто нікому, на жаль, нічого не гарантує. Звичайно, є закон про захист персональних даних, але, все ж таки, різні фірми вільно купують телефонні бази даних, щоб розсилати рекламні повідомлення, всі про це знають», - підсумував Когут.

Як раніше повідомляв ForUm, 2 жовтня Верховна Рада схвалила введення електронних паспортів, прийнявши в цілому закон «Про Єдиний державний демографічний реєстр і документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».

Аліна Єрємєєва,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

431