Під час нинішньої виборчої кампанії до Верховної Ради України дотримуються всі основні принципи і норми, які закладені в законі і необхідні для проведення рівних і вільних виборів. Про це заявив міністр юстиції Олександр Лавринович під час зустрічі з місією спостерігачів за парламентськими виборами в Україні від Канади і місією спостерігачів від ОБСЄ/БДІПЛ, повідомляє прес-служба Мін'юсту.

Міністр зазначив, що під час нинішньої виборчої кампанії виборчі суперечки розглядаються в судах у пріоритетному порядку і досі не зафіксовано жодного випадку, щоб суди своєчасно не розглянули питання, що стосуються виборчої кампанії.

Також, відповідаючи на запитання спостерігачів, міністр зазначив, що закон про вибори народних депутатів став показовим прикладом політичного компромісу всіх тих, хто виявляє бажання брати участь і впливати на виборчий процес в Україні. Проект цього закону розроблявся із залученням міжнародних організацій та за участю всіх представників парламентських партій, які формують політичне життя в Україні.

Міністр юстиції висловив думку, що виборчий закон міг мати більш досконалі норми. Він навів приклад виборчих законодавств в країнах Північної Америки та Західної Європи, зазначивши, що в Україні, наприклад, пропонувалося ввести принципи формування виборчих комісій на професійній основі, а також інші принципи, реалізовані в країнах розвиненої демократії.

Разом з тим, за його словами, при ухваленні рішення, яким чином мають бути реалізовані ці та деякі інші спірні положення, було прийнято свідоме рішення прийняти пропозицію опозиційних представників у складі робочої групи з розробки виборчого законодавства. Таким чином, ці положення були внесені в закон у редакції представників опозиції. Крім того, з метою досягнення компромісу під час голосування закону у Верховній Раді були враховані всі пропозиції опозиційних фракцій Верховної Ради, включаючи 4 позиції, які йшли врозріз з рекомендаціями Венеціанської комісії.

«Це вичерпна відповідь на запитання, чи дозволяє нинішній закон провести вибори за принципами, які задовольняють всіх учасників політичного процесу. А також відповідь тим, хто за чотири місяці до виборів уже заявив, що вони будуть сфальсифіковані», - зазначив міністр.

Крім того, під час зустрічі з представниками місій іноземних спостерігачів міністр роз'яснив положення виборчого закону щодо формування меж виборчих округів, оскарження виборчого процесу в судах, відеофіксації на виборчих дільницях та інші питання.

Лавринович констатував, що виборчі кампанії в Україні мають традиційно великий інтерес з боку зарубіжних спостерігачів, що, на його думку, пов'язано з невеликим періодом існування державності та демократичних інститутів в Україні. При цьому він зазначив, що в Україні завжди з повагою ставляться до іноземних місій і прислухаються до їхніх порад, що дозволяє поступово удосконалювати виборчий процес.


Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

313