США, станом на 1 вересня, володіли у загальній кількості 806 розгорнутими міжконтинентальними балістичними ракетами, розгорнутими балістичними ракетами на підводних човнах і розгорнутими важкими бомбардувальниками. Кількість таких же озброєнь у Росії становила 491.

Таку інформацію оприлюднив держдепартамент США за результатами обміну даними між США і Росією про чисельність стратегічних наступальних озброєнь у відповідності до положень нового договору СНО.

Згідно з цими даними, на 1 вересня США володіли 1722 ядерними боєголовками на розгорнутих МБР, розгорнутих балістичних ракетах на підводних човнах і на важких бомбардувальниках. Росія мала 1499 ядерних боєголовок на таких же носіях, передає «Інтерфакс-Україна».

У США у сукупності налічувалося 1034 розгорнутих і нерозгорнутих носіїв для МБР, розгорнутих і нерозгорнутих носіїв для балістичних ракет на підводних човнах, а також розгорнутих і нерозгорнутих важких бомбардувальників. У Росії таких носіїв на 1 вересня 2012 року налічувалося 884 одиниць.

Станом на 1 березня США володіли 1737 ядерними боєголовками на розгорнутих МБР, розгорнутих балістичних ракетах на підводних човнах і на важких бомбардувальниках. Росія мала 1492 ядерних боєголовок на таких же носіях.

У повідомленні держдепу наголошується, що такий обмін даними у рамках нового договору СНО здійснюється двічі на рік.

Новий договір СНО був підписаний у Празі 8 квітня 2010 року і набув чинності 5 лютого 2011 року.

Згідно з угодою, сторони зобов'язані скоротити кількість ядерних боєзарядів до 1500-1675, а їхніх носіїв - до 500-1100 одиниць.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

274