Верховна Рада розгляне у першому читанні законопроект № 11183 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору. Таке рішення ухвалене сьогодні на засіданні комітету ВР з питань фінансів, банківської діяльності, митної та податкової політики, передає кореспондент ForUm'у.

З цього приводу голова Державної судової адміністрації України Руслан Кирилюк в ексклюзивному коментарі ForUm`у наголосив, що новий закон дозволить фінансувати судову систему, не перекладаючи це на плечі всіх платників податків.

«Ставки збору підвищаться, але їх платитимуть тільки ті, хто подає позови і займається іншими юридичними процедурами», - сказав юрист.

За його словами, ухвалення даного проекту покликане удосконалити положення чинного законодавства через запровадження судового збору у справах про адміністративні правопорушення, а також коригування окремих ставок судового збору, які стягуються за подання до суду позовних та інших заяв. «Основна мета документа - створити правовий механізм, який дозволить компенсувати витрати на розгляд окремих категорій справ, що в свою чергу підвищить рівень фінансування судів і допоможе належним умовам їх роботи», - акцентував Кирилюк.

Він уточнив, що проект передбачає, що при накладенні судом адміністративного стягнення особа, на яку воно накладено, сплачує судовий збір в 0,03 мінімальної заробітної плати. Крім того, вводиться диференційована шкала ставок збору за подання позовів про відшкодування моральної шкоди (ставка буде прив'язана до розміру ціни позову). Також пропонується ввести судовий збір за подачу до господарського суду заяв кредиторів про порушення справ про банкрутство.

При цьому, враховуючи механізм сплати судового збору при подачі майнових позовів до адміністративних судів (90% суми виплачується після прийняття рішення) і з урахуванням терміну розгляду справ у першій та в апеляційних інстанціях, у 2013 р. пропоновані нововведення додатково принесуть до держбюджету 148,5 млн грн, сказав фахівець.

Андрій Боярунець,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

306