Проект єдиної ЗВТ СНД виник як реакція Москви на зближення Києва з Брюсселем. Таку думку в коментарі ForUm'у висловив незалежний економіст Руслан Павленко.

«Крім усього іншого, угода допускає введення антидемпінгових і захисних мит за підсумками «консультацій». Виходить, що колишній статус-кво просто прикрашений низкою розпливчастих зобов'язань. Взагалі ж, створюється враження, що проект єдиної ЗВТ СНД виник як реакція Москви на зближення Києва з Брюсселем, а зараз реалізується в плані подальшої експансії Кремля на ринки Співдружності з урахуванням входження Росії до ВТО», - зазначив він.

За словами Павленка, що стосується вилучень, то для вітчизняних постачальників це, перш за все, цукор, мита на ввезення якого збережені в РФ, Білорусі, Казахстані, Молдові. «Втім, з боку України цукрові мита взаємні, так би мовити. Крім того, Казахстан до 2015 р. збереже мито на імпорт української горілки, а Молдова до 2013 р. - на наш спирт», - заявив експерт.

«Далі, майже кожна країна залишила за собою цілу низку мит ​​на експорт: так, для Москви це відразу 95 товарних позицій. Київ же зафіксував 31 експортне вилучення», - підкреслив він.

Якщо говорити про реальний економічний ефект для України, то, за словами Павленка, прорахувати його непросто, незважаючи на всі бадьорі реляції. «Так, у разі машинобудівної продукції (близько 80% якої у нас поставляється саме в РФ) не факт, що в один прекрасний момент росіяни не введуть проти неї якихось нових санкцій, як це відбувається з автомобілями. Те ж саме стосується й інших товарних груп», - підсумував експерт.

Як раніше повідомляв ForUm, прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що угода про зону вільної торгівлі у рамках СНД набуде чинності 23 вересня.

30 липня Верховна Рада ратифікувала договір про створення зони вільної торгівлі у рамках СНД.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

287