У Центральній виборчій комісії почалося жеребкування щодо черговості надання ефірного часу та друкованих площ політичним партіям і кандидатам-мажоритарникам за рахунок держбюджету, передає кореспондент ForUm'у.
Як нагадав головуючий на засіданні заступник голови ЦВК Андрій Магера, відповідно до закону про вибори народних депутатів, політичним партіям надається ефірний час для проведення агітації у загальному обсязі не менше 60 хвилин на національному телебаченні та радіо, по 20 хвилин на регіональних ТБ і радіо у кожному регіоні. Час надається двома рівними частинами.
Також він повідомив, що кандидатам-мажоритарникам надається по 20 хвилин на відповідних регіональних ТБ і радіо однією частиною.
Крім того, за словами Магери, політичні партії мають право опублікувати в однаковому для всіх поліграфічному виконанні передвиборчу програму у газетах «Голос України» і «Урядовий Кур'єр» та в одному із регіональних друкованих ЗМІ кожного із регіонів. Обсяг не може перевищувати 7800 друкованих знаків.
У той же час кандидати-мажоритарники мають право опублікувати передвиборчу програму в одному із регіональних друкованих ЗМІ державної або комунальної форми власності обсягом не більше 3900 друкованих знаків.
Заступник голови ЦВК підкреслив, що, відповідно до закону, черговість майданчиків для агітації у ЗМІ визначається жеребкуванням ЦВК.
Як передає кореспондент ForUm'у, у великому залі засідань ЦВК встановлено два барабани. Черговість партій визначається у два етапи: спочатку проходить технічне жеребкування, мета якого – визначити черговість партій в основному жеребкуванні. Представники партій (у разі їхньої відсутності – працівники скретаріату ЦВК) витягають по два конверти – коричневого та білого кольору.
Спочатку за допомогою жереба визначається черговість надання майданчиків на загальнонаціональних ТБ і радіо. З першого барабана витягується спочатку коричневий конверт, що визначає номер на першому етапі, потім – білий, що визначає номер на другому етапі агітації на національному телебаченні.
Така ж процедура жеребкування ефірного часу на загальнонаціональному радіо проводиться і з другим барабаном.
Після цього за тією ж процедурою розпочнеться жеребкування надання агітаційних площ на регіональних ТВ і радіо, а також друкованих площ у газетах «Голос України» і «Урядовий Кур'єр».
Для кандидатів-мажоритарників технічне жеребкування проводитися не буде. У барабан помістять 48 конвертів, що відповідають найбільшому числу кандидатів, зареєстрованих в одному окрузі.
На засіданні присутні представники партій, а також Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, Державного комітету телебачення і радіомовлення, Національної телекомпанії України, Національного радіо України, газет «Голос України» і «Урядовий Кур'єр» та інші.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом