Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров виступає проти збільшення процентного рівня, при введенні якого мова може ставати регіональною. Про це він заявив ForUm'у, коментуючи пропозиції робочої групи з доопрацювання закону «Про засади державної мовної політики».
«Я мав можливість ознайомитися з доповненнями та змінами, які пропонуються робочою групою до вже прийнятого мовного закону, і хочу висловитися категорично проти них. У першу чергу щодо зміни кількості відсотків, при яких мова може ставати регіональною», - зазначив він.
На його думку, була маса можливостей, спираючись на ратифіковану Україною Європейську хартію регіональних мов або мов меншин, грамотно вирішити всі мовні проблеми в країні. «Але чомусь законодавці пішли другим шляхом, тому ми всі – і корінні народи, і меншості – стали заручниками між державною мовою і російською», - заявив він.
«Якщо будуть прийняті ці зміни, то ясно, що кримськотатарська мова не отримає можливості для відродження і розвитку. Виникнуть проблеми з румунською мовою на Буковині і з угорською на Закарпатті. Тобто це, навпаки, призведе до зростання напруженості у суспільстві», - підсумував Чубаров.
Як повідомляв ForUm, Верховна Рада України 3 липня прийняла ініційований Партією регіонів закон «Про засади державної мовної політики», яким зміцнюються позиції російської та мов інших національних меншин у регіонах, де їхня чисельність 10% і вище.
Президент України Віктор Янукович підписав Закон №5029-VI «Про засади державної мовної політики» і доручив Кабінету Міністрів створити робочу групу з мовних питань для розробки і внесення системних пропозицій щодо вдосконалення законодавства про порядок використання мов в Україні.
Робоча група з доопрацювання закону «Про засади державної мовної політики» підготувала його нову редакцію.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом