Угода про створення зони вільної торгівлі у рамках СНД має стратегічно важливе значення для України і буде ефективно працювати на користь усіх учасників Співдружності. Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Андрій Клюєв, повідомили ForUm'у у прес-службі РНБО.

За його словами, завдяки механізмам, які включає у себе договір, українські товаровиробники розширюють свої можливості щодо доступу на ринок СНД. Секретар РНБО України нагадав, що ринок Співдружності незалежних держав - це найбільший ринок збуту українських товарів. У 2011 році на нього вже припадало 42% зовнішньоторговельного обороту України, або 72 млрд. доларів США.

Секретар Ради безпеки також зазначив, що ринок СНД особливо важливий для України, оскільки саме в країни Співдружності сьогодні поставляється левова частка української продукції з високою доданою вартістю - переважно машинобудування.

Клюєв зазначив, що участь у договорі ЗВТ у рамках СНД вже приносить Україні конкретні результати. Він нагадав, що після ратифікації договору уряд Росії пішов на внесення змін в угоду про постачання трубної продукції на територію країн Митного союзу (РФ, Білорусь, Казахстан). Це матиме позитивний вплив і дасть вагомі результати - 50 тис. осіб, зайнятих у галузі, матимуть роботу, а країна отримає не менше 400 млн. доларів валютної виручки, зазначив секретар РНБО.

Він нагадав, що за розрахунками фахівців, дія договору про ЗВТ у рамках СНД може сприяти у середньостроковій перспективі збільшенню випуску промислової продукції в Україні на 3,5-4% і зростання ВВП додатково до 2,5% на рік. Прискорення зростання у деяких промислових галузях призведе до збільшення зайнятості, зростання доходів населення та державного бюджету, сказав Клюєв.

Секретар РНБО також зазначив, що СНД - перспективний і цілком платоспроможний ринок, де проживає 200 млн. споживачів, а темпи зростання ВВП країн Співдружності у кілька разів перевищують темпи зростання економік країн Євросоюзу. У той же час він підкреслив, що участь у договорі про вільну торгівлю у рамках СНД не заважає Україні працювати над прискоренням створення зони вільної торгівлі з ЄС. Угоди узгоджені між собою і не суперечать одна одній, додав він.

Клюєв нагадав, що Україною також ведуться консультації або здійснюється підготовка проектів угод про вільну торгівлю з Канадою, Ізраїлем, Марокко та іншими перспективними торговельними партнерами. За його словами, укладання договорів про вільну торгівлю з низкою нових країн забезпечить поліпшення доступу до важливих ринків товарів, усунувши низку тарифних бар'єрів. Зокрема, з боку Канади передбачається зниження середньоарифметичної ставки імпортного мита з 4,7% до 1,7%, Марокко - з 21,4% до 1,4%, Єгипту з 17,3% до 2,1%, Сербії - з 9,4% до 0,4%.

Крім того, зазначив Клюєв, будуть усунені нетарифні бар'єри, що перешкоджають доступу українських товарів на важливі ринки через забезпечення взаємного визнання технічних регламентів, санітарних і фітосанітарних норм. Також буде покращено доступ до ринків послуг.

Секретар РНБО нагадав, що відразу після набуття чинності у рамках СНД договору про вільну торгівлю товарами, Україна збирається ініціювати питання про підготовку угоди про вільну торгівлю послугами.

Нагадаємо, 9 серпня Президент України Віктор Янукович підписав Закон «Про ратифікацію Договору про зону вільної торгівлі».

30 липня ВР ратифікувала цей договір. Україна стала третьою після Росії і Білорусі країною, яка ратифікувала його.

18 жовтня 2011 у Санкт-Петербурзі прем'єр-міністри країн СНД підписали договір про створення зони вільної торгівлі. Документ підписали глави урядів Росії, України, Білорусі, Казахстану, Вірменії, Таджикистану, Молдови та Киргизії. Договір не підписали Азербайджан, Туркменістан і Узбекистан. В той же час було заявлено, що ці країни планують приєднатися до нього.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

382