Прес-служба «Українського вибору» поширила заяву, у якій говориться, що місцеві ради мають усі повноваження для того, щоб присвоювати статус регіональної навіть тим мовам, які у регіоні використовують менше 10% населення.
«Достатньо уважно вивчити Закон України «Про засади державної мовної політики», щоб переконатися: він уже надав статус регіональної будь-якій із мов, перелічених у частині 2 статті 7 (російській, білоруській і т.д.), на територіях, де число їхніх носіїв, за даними перепису, перевищує 10% », - говориться у заяві.
«За рішенням місцевої ради, в окремих випадках, з урахуванням конкретної ситуації, такі заходи можуть застосовуватися до мови, регіональна мовна група якої складає менше 10 відсотків населення відповідної території» (частина 3 статті 7 Закону)», - пише прес-служба «Українського вибору», підкреслюючи, що у цьому разі мова йде не про самоправство місцевої ради, а виключно про використання наданих законом повноважень.
Прес-служба «Українського вибору» заявляє: думка, що місцеві ради не наділені повноваженнями у сфері визначення місцевої мовної політики, помилкова. Ці повноваження врегульовані статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Оскільки Закон України «Про засади державної мовної політики» реалізується на рівні областей, районів та територіальних громад, то вкрай важливо, щоб рішення, що визначають, які мови на даній території є регіональними, приймалися б на рівні місцевих рад. Такою є позиція Громадського руху «Український вибір».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом