На прийняття і підписання «мовного» закону гостро відреагувала лише українська еліта на відміну від більшості українського суспільства. Про це радник Президента, керівник Головного управління з гуманітарних і суспільно-політичних питань Адміністрації Президента заявила в інтерв'ю «5-му каналу».

«Я не робила б із цього великої проблеми. Ми бачимо, що суспільство дуже холодно відреагувало на це - еліта відреагувала. Українська еліта дуже гостро прийняла підписання цього закону, але суспільство масово не вийшло, і це реалії. Значить, для людей інші цінності важливіші, значить, об'єднувати Україну ми будемо на інших цінностях. Можливо, це будуть нові робочі місця, можливо, це буде перспектива для дітей, соціальний захист. Можливо, ці цінності тепер для людей важливіші, тому що ми з вами повинні бути реалістами - не вийшли люди протестувати», - зазначила Герман.

«За Президента голосували ті, хто чітко ставив питання про російську мову, щонайменше як регіональну. І Президент їм це обіцяв. І він це виконав», - підкреслила вона.

Разом з цим Герман наголошує на необхідності підвищення відсотка для впровадження регіональної мови.

«Нехай це буде 20 відсотків. Тоді ми не будемо мати в одному селі болгарську регіональну, в іншому - турецьку регіональну, десь кримськотатарську, де гагаузьку і так далі. Тому що ми тоді вже не впораємося. Це вже не демократія, це хаос буде», - підсумувала Герман.

Нагадаємо, після підписання Президентом Віктором Януковичем закону «Про засади державної мовної політики» обласні та міські ради Сходу та Півдня України одна за іншою узаконюють російську мову у статусі регіональної.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

437