Мізерні зарплати і пенсії в українських селах - це пряма дискримінація праці сільських жителів, вважає голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Григорій Калетник.

«Держава звикла, що сільський житель завжди самостійно вирішував свої проблеми. За радянських часів саме за рахунок коштів, зароблених колгоспниками, будувалися сільські дороги, утримувалася соціальна сфера села: лікарні, ФАПи, школи, дитячі садки, клуби. Так воно залишилося й сьогодні», - впевнений він.

Не менш гостро стоїть зараз і проблема зайнятості на селі. У багатьох місцях відсутні навіть аграрні підприємства. За підрахунками парламентарія, у розпорядженні українських селян сьогодні є близько 4 млн. га землі у межах населених пунктів. Однак і ця земля через низькі закупівельні ціни на сільгосппродукцію не дає можливості сільським жителям забезпечити собі гідний рівень життя, і тому використовується не повною мірою. А відсутність мотивації що-небудь вирощувати на землі призводить до засилля іноземної продукції, передає «From-UA».

«Якщо помідори ми привозимо із Іспанії, картоплю - з Африки, а часник - із Китаю, значить, щось не так у нашому домі», - вважає Калетник.

З його слів, очолюваний ним Комітет Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин спільно з іншими парламентськими комітетами сьогодні працюють над вирішенням цієї проблеми.

«Ми дійшли висновку, що нам не обійтися без створення організаційних структур у селах, адже поодинці житель села не зможе активно захищати свої інтереси», - зазначив глава комітету.

Кращою організаційною структурою сільських жителів, на думку Григорія Калетника, є кооперативи або подібні професійні утворення. Вони дозволять забезпечити більш надійний фінансовий, юридичний, а також пенсійний захист трудівників села. Крім того, перевівши відносини з торговельними організаціями та переробними підприємствами у правове поле, набагато простіше відстоювати свої права.

«Ми хочемо повернути мотивацію до сільського праці. Щоб вона враховувалася і адекватно винагороджувалася, щоб житель села мав необхідний соціальний захист і постійно відчував державну підтримку», - зазначив Калетник.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

349