Найбільший безпосередній західний сусід України і член Євросоюзу Польща дозволила подвійне громадянство і спростила надання його іноземцям, серед яких в країні найбільше проживає українців.

Відповідні зміни вводить новий закон про громадянство, який набрав сьогодні чинності.

«З 15 серпня цього року президент зможе надавати польське громадянство всім іноземцям незалежно від того, чи жили вони і як довго жили в Польщі», - зазначили у польському Міністерстві внутрішніх справ (MSW), зауваживши, що раніше глава держави надавав громадянство лише у «виняткових випадках».

Новий закон також дозволив надавати польське громадянство всім - без обмежень - іноземцям у рамках процедури, яку веде воєвода (аналог голови обласної державної адміністрації в Україні) і скоротив термін, необхідний для подання такої заявки, терміну проживання в країні з дозволом «на постійне перебування» до трьох років.

Для отримання громадянства Польщі від воєводи, крім трьох років проживання з таким дозволом, необхідно мати регулярний дохід, підтвердження наявності місця проживання (договір оренди або власності квартири) і знати польську мову.

У міністерстві зазначили, що до набуття чинності нового закону польське громадянство могли отримати лише особи без громадянства, іноземці, які вступили в шлюб з поляками, та особи, яким батьки після народження вибрали інше громадянство від польського, повідомляє «УНІАН».

Новий закон також скасував правило, згідно з яким, кожен, хто хотів отримати польське громадянство, повинен був відмовитися від свого попереднього.

«(...) Польський громадянин може мати одночасно польське громадянство і громадянство іншої країни», - зазначила прес-служба MSW.

У міністерстві також повідомили, що новий закон про громадянство, який був прийнятий ще у 2009 році, офіційно опублікований у лютому цього року після того, як Конституційний суд країни місяцем раніше підтвердив конституційність однієї з його статей, яку оскаржив президент Польщі.

«З 15 серпня заявку на отримання польського громадянства можуть подавати іноземці, які в рамках багаторічного перебування в нашій країні інтегрувалися в суспільство, знають польську мову і мають джерела утримання, поважають встановлений польським законодавством порядок і не представляють загрози для оборони або безпеки держави», - підкреслили у MSW.

Нагадаємо, за даними Польської адміністрації у справах іноземців (UDSC), на початку цього року у 38-мільйонній Польщі легально проживали понад 100 тисяч громадян іноземних держав, найбільше з яких - майже 30 тисяч - були громадянами України.

Серед українців близько 18 тисяч мали дозволи на постійне перебування в країні, у той час, як 12 тисяч - тимчасовий дозвіл, який видається не довше ніж на 2 роки.


Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

4085