Народний депутат від Партії регіонів, автор закону «Про засади державної мовної політики» Вадим Колесніченко заявив, що в українському суспільстві немає розколу через цей закон. Про це він заявив під час зустрічі з Верховним комісаром ОБСЄ у справах національних меншин Кнутом Воллебеком, повідомили ForUm'у в прес-службі Партії регіонів.

«Висловлювання окремих груп політиків не відображають загальний настрій суспільства. Це очевидно. За 10 днів в країні зібрано понад 1 млн підписів на підтримку законопроекту, і ми припинили збір підписів, тому що в цьому не було необхідності. Також ми вже отримали рішення 18 обласних та міських рад на підтримку даного законопроекту», - додав Колесніченко.

Парламентарій нагадав, що закон про мови гарантує, що єдиною державною мовою в Україні залишається українська мова. І тільки в місцях компактного проживання національних меншин дається право використовувати поряд з державною регіональну мову.

У свою чергу Воллебек звернув увагу народного депутата України на те, що закон про мови вимагає особливої ​​уваги й обговорення.

Колесніченко підкреслив: «Ми вже протягом трьох місяців пропонуємо найбільш широкий суспільний діалог для обговорення цього законопроекту. Але до цього моменту жодне засідання «круглого столу» не відбулося, жодної конкретної претензії щодо жодної статті пред'явлено не було. Є тільки політичні девізи й гасла, що не мають відношення до закону».

На зустрічі обговорювалося і питання фінансового обґрунтування закону про мови. Його автор поінформував Верховного комісара про те, що кошти, які потрібні для реалізації цього закону, - невелика сума, посильна для держбюджету.

«Також, враховуючи те, що в Європі недостатньо поінформовані про реальну ситуацію в Україні, ми підготували переклад англійською мовою періодичного громадського звіту про виконання Україною Хартії регіональних мов. Цей звіт ми надішлемо всім експертам, депутатам Європарламенту та правозахисним організаціям», - додав депутат-регіонал.

Колесніченко підкреслив, що за основу законопроекту про основи мовної державної політики взято доповідь Верховного комісаром ОБСЄ у справах національних меншин Кнута Воллебека у Варшаві у 2009 році на міжнародній конференції.

Як повідомляв ForUm, Верховна Рада України 3 липня прийняла ініційований Партією регіонів законопроект «Про засади державної мовної політики». Законопроект зміцнює позиції російської та мов інших національних меншин у регіонах, де їх чисельність 10% і вище.

Ухвалення «мовного» закону загострило політичну ситуацію в Україні.


Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

802