У законопроект «Про засади державної мовної політики» можуть бути внесені поправки, допускає прем'єр-міністр України Микола Азаров.

«Президент і уряд чітко визначили свою позицію. Ми заявили, що досконально вивчимо пропонований закон, і якщо цей закон, висунутий двома народними депутатами, містить положення, які необхідно змінити, якщо поправки до цього закону розсудливі, ми готові піти на компроміс, бо поле для компромісу дуже широке», - заявив він в інтерв'ю російському виданню «Завтра».

«Для нас питання стабільності в Україні, питання єдності в країні надзвичайно важливі», - підкреслив Азаров, передає «Інтерфакс-Україна».

При цьому він зазначив, що законопроект «Про засади державної мовної політики» - це реакція Партії регіонів на те, що відбувалося в Україні «упродовж п'ятирічного перебування при владі «помаранчевих».

«Ми абсолютно з розумінням ставимося до проблеми української мови, - рідної мови для багатьох. Наш уряд дуже серйозно займається україномовними фільмами і україномовними виданнями. Це тема, якою ми займалися і будемо займатися», - запевнив прем'єр.

У контексті мовного питання він також проаналізував творчість Тараса Шевченка та Миколи Гоголя, зазначивши, що їхні твори «малоросійською» мовою більш досконалі. «Я повинен нагадати вам, що великий Кобзар України Тарас Григорович Шевченко писав російською мовою. Вся проза його - російською мовою, всі листи його - російською мовою. Він, живучи у Петербурзі, намагався і вірші свої писати російською. Хоча, звичайно, його вірші, написані рідною малоросійською мовою, досконаліші і величніші від петербурзьких», - зазначив Азаров.

Про творчість Гоголя прем'єр сказав: «Якщо порівняти твори Гоголя, пов'язані з його малоросійськими корінням, з його петербурзьким періодом, то тут відчувається дуже велика різниця. Якщо в українському періоді - романтизм, краса, сонячний гумор, то в другому періоді деяка пригніченість, деяка... похмурість і зла іронія».

Як повідомляв ForUm, Верховна Рада України 3 липня прийняла ініційований Партією регіонів законопроект «Про засади державної мовної політики». Законопроект зміцнює позиції російської та мов інших національних меншин і регіонах, де їх чисельність 10% і вище.

Опозиція заявила про масу порушень під час прийняття закону. Наступного дня голова Верховної Ради Володимир Литвин і його заступник Микола Томенко подали у відставку. Їхні заяви парламент ще не розглядав.

Литвин також відмовився підписувати даний закон, а без підпису спікера документ не може вступити на підпис Главі держави.

Ухвалення «мовного» закону загострило політичну ситуацію в Україні.


Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

800