![Шаповал вважає політичним рішення про встановлення відеокамер на дільницях](https://for-ua.com/static/images/previews/52/528170-2.jpg)
Голова Центральної виборчої комісії Володимир Шаповал вважає, що рішення про виділення грошей для установки відеокамер на дільницях було виключно політичним.
«Рішення про виділення таких грошей було виключно політичним. На якому рівні воно було прийнято, мені важко судити. Цілком ймовірно, такі рішення приймаються на достатньо високому рівні. Я незадоволений тим, що ЦВК у цьому питанні був, по суті, поставлений перед фактом. З нами ніхто не радився, хоча я і не претендую на те, щоб давати технічно обґрунтовані консультації, але було б непогано, якби ЦВК заздалегідь поставили до відома», - заявив він в інтерв'ю «Коммерсант-Україна».
На думку Шаповала, сам по собі процес відеоспостереження не можна оцінити однозначно. «З одного боку, це ніби позитивний момент: візуальне спостереження, додаткові контрольні можливості публічного характеру. Хоча підрахунок голосів випадає за рамки відеоспостереження», - зазначив він.
Глава ЦВК бачить у цій ситуації повтор російського досвіду. «Я був спостерігачем на виборах у Росії і хочу сказати, що в неофіційних розмовах з їхніми організаторами, починаючи з найвищого рівня і закінчуючи рівнем виборчих дільниць, практично не чув позитивних відгуків з приводу того, що на дільницях встановлені відеокамери. Звичайно, до цих оцінок можна ставитися скептично: як відомо, виконавці часто висловлюють невдоволення, «краще погано відпочивати, ніж добре працювати» - це відомий принцип і девіз багатьох. Проте питання залишаються», - заявив Шаповал.
Відповідаючи на запитання, чи є він прихильником або противником відеоспостереження на виборчих дільницях, глава ЦВК заявив, що він сповнений сумнівів. «Одна справа - слухати коментарі тих, хто все це пройшов, а інша - пройти самому. Плюси теж є, їх я вже назвав, а мінуси очевидні. До речі, дуже серйозний мінус - необхідність актуальних витрат в 1 млрд грн. Ми не настільки багаті, щоб легким рухом руки «відстебнути» мільярд на процедури, які серйозно не апробовані. Проте можу сказати - закон є, і, якщо він набере чинності, ми його виконаємо», - сказав Шаповал.
Говорячи про технічну реалізацію проекту, він припустив, що левова частка відповідної роботи буде проведена Кабінетом Міністрів. «Сподіваюся на це. За законом, Кабмін повинен забезпечити закупівлю і тестування обладнання, інші роботи. До речі, парадокс полягає у тому, що ЦВК - розпорядник відповідних коштів, а фактично розпоряджатиметься ними Кабмін. Він стане реально оперувати грошима - тими грошима, якими ми формально будемо розпоряджатися. Думаю, це прояв бажання перекинути частину відповідальності на іншого, більш «слабкого». Наше завдання полягатиме у тому, щоб визначити технічні завдання», - підкреслив глава ЦВК.
Як раніше повідомляв ForUm, 6 липня Верховна Рада України прийняла у першому читанні і відразу в цілому закон «Про особливості забезпечення відкритості, прозорості та демократичності виборів народних депутатів 28 жовтня 2012 року».
4 липня Верховна Рада України внесла зміни до державного бюджету на 2012 рік щодо виділення коштів на оснащення виборчих дільниць системами відеоспостереження.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом