Співпраця України з Китаєм передбачає не тільки модернізацію українських ТЕС, але і модернізацію вітчизняної вугільної галузі. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Андрій Клюєв, коментуючи наміри України використовувати китайські фінансові ресурси для переведення вітчизняних ТЕС на використання водо-вугільного палива, а також будівництво заводів з газифікації бурого і кам'яного вугілля, повідомили ForUm'у в прес-службі РНБОУ.

«Звичайно, у першу чергу мова йде про нашу енергетичну незалежність. Сьогоднішня вартість імпортного газу вже не дозволяє його використовувати у вітчизняній тепловій енергетиці», - заявив Клюєв.

Але, за його словами, спільні зусилля з модернізації вугільної галузі і електроенергетики у середньостроковій перспективі повинні зробити позитивний вплив на всю економіку України. Низька ефективність усіх секторів української енергетики призводить до щорічних втрат величезних фінансових ресурсів усіма галузями вітчизняної економіки, які можна було вкладати у власний розвиток, заявив секретар РНБО.

Крім цього, за його словами, реконструкція і модернізація шахт повинна не тільки підвищити рівень власного видобутку вугілля, але і зробити працю шахтарів більш безпечною.

Також важливим завданням модернізації вітчизняної енергетики Клюєв бачить зменшення забруднення навколишнього середовища. Досвід Китаю показав, що вирішення цієї проблеми не можна відкладати на потім, нею треба займатися паралельно з нарощуванням економічного зростання, заявив секретар РНБО України.

Він також зазначив, що дуже важливо не зупиняти темп роботи з розвитку інших напрямів власного енергозабезпечення України.

«Крім розвитку вугільної галузі, ми серйозно займаємося іншими напрямами видобутку енергоресурсів. Це і видобуток газу на шельфі Чорного та Азовського морів, видобуток сланцевого газу, газу зі щільних порід, метану, нафти та інших енергетичних копалин ресурсів, розвиток відновлюваних джерел енергії. Але найважливіше - підвищення загальної енергоефективності економіки. Незважаючи на певні успіхи у цьому напрямі, темпи зниження споживання енергоресурсів всіма галузями нашої економіки нас поки не влаштовують. Україні для цього необхідно більше інвестицій, і держава надалі стимулюватиме ці процеси», - заявив Клюєв.


Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

344