Україна і Євросоюз повинні прискорити процес лібералізації візового режиму. Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Андрій Клюєв, коментуючи рішення Європейської комісії рекомендувати Раді ЄС підписати зміни у відповідну угоду, парафовані раніше, повідомили ForUm'у у прес-службі РНБО.

Клюєв нагадав, що для продовження процесу спрощення візового режиму Україна виконала безліч вимог Європейського Союзу, виконавши велику, у тому числі і законодавчу роботу.

За його словами, проведення в Україні та Польщі чемпіонату Європи з футболу виразно показало жителям Євросоюзу, що наша країна може багато чого робити, виходячи із вищих європейських стандартів. У тому числі ми можемо якісно взаємодіяти з європейськими сусідами у питаннях безпеки, протидії злочинності, у питаннях міграції, прикордонного та митного контролю, у розвитку туризму, зазначив Клюєв.

На його думку, подальше спрощення візового режиму сприятливо вплине не тільки на розвиток наших економік, а й на людську взаємодію наших громадян.

«Політичні емоції окремих політиків не повинні негативно впливати на співпрацю, що зачіпає інтереси мільйонів людей», - заявив Клюєв.

Угода, пропонована до підписання, була парафована сторонами в лютому цього року. Документ передбачає спрощення вимог при поданні заявок на візи для журналістів та водіїв міжнародних перевезень; близьких родичів громадян однієї із країн ЄС; представників громадянського суспільства, які направляються для участі у семінарах, тренінгах, міжнародних виставках, симпозіумах; представників релігійних організацій, які беруть участь в офіційних транскордонних програмах співробітництва ЄС та ін.

Передбачається також деталізація критеріїв та строків отримання багаторазових віз. Документ також містить можливість безвізових подорожей для власників біометричних службових паспортів.

Як раніше повідомляв ForUm, Європейська комісія пропонує Раді ЄС підписати зміни до Угоди про спрощення візового режиму з Україною.

Нагадаємо, Україна і Євросоюз почали безвізовий діалог 29 жовтня 2008.

22 листопада 2010 ЄС надав Україні План дій щодо скасування віз, який передбачає законодавчі зміни, ратифікацію низки міжнародних документів та належну імплементацію цих рішень на практиці.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

331