Міністерство закордонних справ закликає іноземні засоби масової інформації дотримуватися виваженості в коментарях з приводу трактування історії, мовної та гуманітарної політики. Про це сказав директор департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ Олег Волошин.
«Мовна політика, трактування історії і гуманітарні питання є предметом внутрішньої української дискусії і вони не повинні бути предметом обговорення наших зарубіжних партнерів. Розраховуємо, що іноземні ЗМІ будуть максимально зважено підходити до коментарів у даних питаннях», - зазначив він, повідомляють «Українські новини».
Так Волошин прокоментував сюжет на Першому каналі (Росія) від 8 липня, присвячений ухваленню закону про мовну політику і подальшим акціям протесту.
Зокрема, в ефірі телеканалу ведучий зазначив, що за роки насильницької українізації країни, де проживає понад 20 мільйонів росіян, примусового насадження української мови, збочення російської історії, прищеплення брехні про геноцид українців і героїзм бандерівців, фактично не було з боку російськомовних таких протестів, як зараз у противників мовного закону.
3 липня Верховна Рада прийняла закон про основи державної мовної політики, що передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова.
Як повідомляв ForUm, 3 липня Верховна Рада України на засіданні 248 голосами ухвалила закон «Про основи державної мовної політики», який передбачає значне розширення сфер вживання російської мови.
Парламентська опозиція заявила, що мовний закон 3 липня був прийнятий з великою кількістю порушень.
Біля Українського дому в Києві відразу після голосування почалася акція протесту. Акції протесту також проходять в деяких регіонах України.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом