Під час охорони громадського порядку біля Українського дому за допомогою до медиків звернулися 25 співробітників спецпідрозділу «Беркут» і двоє працівників ДАІ. Про це повідомляє ВЗГ ГУМВС України в місті Києві.

Як зазначили в міліції, всі вони постраждали внаслідок сутичок з учасниками акції протесту, коли окремі мітингувальники застосовували фізичну силу і невстановлену ​​хімічну речовину з аерозольного балончика до правоохоронців.

У міліціонерів лікарі діагностували численні травми різного ступеня тяжкості: удари, садна, травми очей, струс головного мозку, інтоксикаційний синдром, хімічні опіки.

На лікарняних ліжках перебувають 15 осіб, один з них - у госпіталі МВС України, двоє виписані на амбулаторне лікування.

Столична міліція докладає всіх зусиль, щоб виявити організаторів і активних учасників конфлікту, оскільки їхні дії у чинному законодавстві кваліфікуються як злочин, за який передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі строком до 14 років, говориться у повідомленні.

Правоохоронці звертаються до лідерів політичних сил з проханням бути стриманішими у своїх закликах, не провокувати конфлікти між мітингувальниками та правоохоронцями, дотримуватися чинного законодавства України, зокрема, рішення Окружного адміністративного суду міста Києва про заборону проведення з 4 по 9 липня зборів, мітингів (від 4 липня).

«Більшість учасників акції - молоді люди, які не мають досвіду спілкування з правоохоронцями й іноді навіть не усвідомлюють, що їх дії є грубим порушенням закону і можуть спричинити тяжкі наслідки. Переважно молодь, яка підтримує погляди організаторів акції, беззаперечно вірить установкам громадських діячів і політичних лідерів, тому вони, в свою чергу, повинні, закликаючи суспільство до тих чи інших дій, усвідомлювати свою відповідальність. Від цього залежать долі багатьох юнаків та дівчат, які зараз знаходяться під стінами Українського дому», - зазначили у міліції.

Нагадаємо, Верховна Рада України на засіданні 3 липня 248 голосами прийняла закон «Про основи державної мовної політики», що значно розширює сферу застосування російської мови.

Парламентська опозиція заявила, що «мовний» закон 3 липня був прийнятий з великою кількістю порушень.

Біля Українського дому в Києві відразу після голосування почалася акція протесту. Акції протесту також проходять у деяких регіонах України.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

320