Голова Львівської обласної організації Партії регіонів, народний депутат Петро Писарчук закликав вилучити його голос за законопроект «Про засади державної мовної політики».

З відповідною заявою він звернувся до голови Верховної Ради Володимира Литвина, повідомила прес-служба нардепа, передає «Ukrinform».

«Я не брав участь у голосуванні за проект Закону «Про основи державної мовної політики», оскільки під час голосування був відсутній у сесійній залі парламенту, що підтверджують дані письмової реєстрації», - зазначив Писарчук.

Відповідно він вимагає вилучити його голос «За» з результатів голосування. «Я неодноразово публічно озвучував свою позицію, що була в непідтримання цього законопроекту», - пояснив парламентарій.

Він також попросив голову ВР зачитати цю заяву з трибуни.

Як повідомляв раніше ForUm, 3 липня Верховна Рада прийняла в цілому закон про принципи державної мовної політики, запропонований народними депутатами від Партії регіонів Сергієм Ківаловим і Вадимом Колесніченком.

Зокрема, закон підтримали 190 з 194 депутатів від Партії регіонів. Утримався регіонал Анатолій Коржев, а депутати Сергій Харовський, Сергій Головатий і Сергій Василенко значаться відсутніми.

У повному складі проголосували 25 депутатів від КПУ і 19 з 20 депутатів від Народної партії. Не голосував депутат з Народної партії Микола Рудченко.

Прийняти цей закон також допомогли двоє членів групи «Реформи заради майбутнього» Валерій Гацько та Євген Константинов і 10 позафракційних. Зокрема, Олександр Буряк, Богдан Губський, Ігор Воротнюк, Адам Мартинюк, Сергій Осика, Валерій Писаренко, Олег Черпицький, Валерій Шаманов, Олександр Шепелєв та Олег Малич. При цьому на сайті ВР значиться, що також проголосувала картка Миколи Томенка.

Повідомлялося також, що за прийняття цього рішення свій голос віддав і член фракції НУ-НС Палиця.

Жоден представник фракції «БЮТ-Батьківщина» не проголосував за закон.

Всього проголосували 248 із 364 народних депутатів.

Народний депутат від фракції КПУ Євген Царьков заперечує, що голосував карткою заступника голови парламенту Миколи Томенка за мовний закон з його місця у президії Верховної Ради.

Народний депутат України Ігор Палиця (фракція НУ-НС) також заявляє, що не брав участь у голосуванні за «мовний» закон.

Крім того, народний депутат Микола Шершун (фракція Народної партії) заявляє, що не голосував за закон про основи державної мовної політики.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

440