Президент не може підписати мовний закон до тих пір, поки його не підпише глава парламенту. Таку регламентну норму, як передає кореспондент ForUm'у, журналістам роз'яснив народний депутат України від фракції «БЮТ-Батьківщина» Андрій Шкіль.
Також він пояснив, що на сьогоднішній день спікер парламенту Володимир Литвин і його заступник Микола Томенко де-юре продовжують перебувати на своїх посадах, оскільки для відставки заступника глави парламенту необхідно, щоб за це проголосувала проста більшість у парламенті, а для відставки голови ВР – конституційна більшість – понад 300 нардепів.
Також він зазначив, що заступник голови парламенту Адам Мартинюк не може підписати цей закон замість голови парламенту, тому що законодавство вимагає підпис саме спікера ВР. «Поки Литвин не підпише цей закон, він залишиться нерухомий і не може бути переданий на підпис Президенту», - підкреслив він.
Як раніше повідомляв ForUm, лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов підтвердив, що якщо голова Верховної Ради не підпише мовний закон, то він не може бути направлений на підпис Президенту України Віктору Януковичу.
Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада прийняла у цілому закон про принципи державної мовної політики, запропонований народними депутатами від Партії регіонів Сергієм Ківаловим і Вадимом Колесніченком. Під час голосування Литвин у залі засідань був відсутній.
Нагадаємо, сьогодні, 4 липня, голова Верховної Ради України Литвин подав у відставку через прийняття мовного закону. Микола Томенко також написав заяву про складання з себе повноважень заступника голови Верховної Ради України.
Біля Українського дому у Києві відразу після голосування почалася акція протесту, яка зібрала близько 700 чоловік. У вівторок ввечері між протестувальниками і правоохоронцями сталися сутички.
Близько 08:40 середи опозиційні депутати вишикувалися перед центральним входом будівлі Українського дому в ланцюг, узявшись за руки.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом