Україна виступає за інтенсифікацію торгово-економічного співробітництва з Російською Федерацією і взаємне зняття торгових обмежень. Про це сказав міністр економічного розвитку і торгівлі України Петро Порошенко під час робочої зустрічі з заступником Міністра закордонних справ Російської Федерації Григорієм Карасіним і Надзвичайним і Повноважним Послом Російської Федерації Михайлом Зурабовим, передає прес-служба Мінекономрозвитку.

«Ефективне економічне співробітництво між державами зміцнить стратегічне партнерство між Україною і Російською Федерацією і дозволить вийти на новий рівень взаємовигідного співробітництва», - підкреслив Порошенко.

Сторони обговорили стан і перспективи економічного співробітництва між державами, а також широкий спектр питань щодо поглиблення двостороннього співробітництва і формування партнерських торгових відносин. Порошенко підкреслив необхідність взаємної ліквідації торговельних бар'єрів між державами, що підвищить ефективність двостороннього співробітництва.

Увага учасників зустрічі була зосереджена на потенціалі співпраці в авіабудуванні і транспортному машинобудуванні. Також сторони відмітили, що реалізація угоди між урядами України та Російської Федерації про виробничу і науково-технічну кооперацію підприємств оборонних галузей матиме позитивний вплив на розвиток двосторонньої співпраці.

Зустріч відбулася у рамках підготовки засідання Комітету з питань економічного співробітництва Російсько-Української міждержавної комісії, яке пройде 27 червня поточного року.

Нагадаємо, 18 жовтня 2011 р. у Санкт-Петербурзі (Росія) прем'єр-міністри країн-членів СНД підписали угоду про створення зони вільної торгівлі. Договір про ЗВТ підписали Росія, Україна, Білорусь, Казахстан, Вірменія, Таджикистан, Молдова і Киргизстан. Договір не підписали Азербайджан, Туркменістан і Узбекистан. Разом з тим, було заявлено, що ці країни планують приєднатися до нього.

Договір повинен набути чинності через 30 днів з дати отримання депозитарієм третього повідомлення про виконання його сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття його чинності.

Однак зараз в України з'явилися зауваження до угоди про зону вільної торгівлі в рамках СНД, які полягають у нерівності умов, що стосуються введення торгових обмежень країнами Митного союзу та іншими членами Співдружності.

Верховна Рада досі не ратифікувала цю угоду. 2 квітня президент Росії Дмитро Медведєв підписав закон про ратифікацію договору про ЗВТ у рамках СНД.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

295