Учасники комітетських слухань щодо законопроекту «Про засади державної мовної політики", авторства Вадима Колесніченка та Сергія Ківалова, виступають проти прийняття даного законопроекту, повідомляє кореспондент ForUm'у.

В основному думки лінгвістів, юристів і політиків зводяться до кількох тез, а саме: російська мова не є мовою, що зникає, і тому не підпадає під положення Європейської Хартії регіональних мов, законопроект призведе до ослаблення позицій української мови та посилення російської і загрожує звуженням сфери використання української мови. Також зазначається, що законопроект інспірований РФ відповідно до доктрини російського керівництва про розширення сфери впливу Росії на суміжні держави.

Народний депутат від фракції НУ-НС, голова Меджлісу кримсько-татарського народу Мустафа Джемільов заявив, що на перший погляд законопроект Колесніченка-Ківалова захищає інтереси кримських татар та їхні мови, однак насправді це не так, оскільки в разі його прийняття кримські татари втратять стимул вивчати українську мову.

"Крім того, прийняття законопроекту «Про засади державної мовної політики" призведе до розвитку сепаратизму на півострові", - зазначив Джемільов, додавши, що мовні інтереси має захищати не цей законопроект, а стаття 11 Конституції України.

Кореспондент ForUm'у підкреслив, що комітетські слухання викликали жвавий інтерес: прийшли відомі філологи, історики, дипломати. З політиків присутні переважно представники опозиції, від парламентської більшості - народний депутат від Партії регіонів, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Інна Богословська.

Нагадаємо, народний депутат від Партії регіонів, один з авторів законопроекту «Про засади державної мовної політики" Вадим Колесніченко покинув слухання в комітеті.

Дмитро Хилюк,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

490