Народний депутат від Партії регіонів, один з авторів законопроекту «Про засади державної мовної політики" Вадим Колесніченко покинув слухання в комітеті Верховної Ради України з питань культури і духовності. Про це повідомляє кореспондент ForUm'у.

Колесніченко заявив, що присутні не розуміють суті, не є фахівцями в даному питанні. Також він звинуватив членів комітету у тому, що неприйняття законопроекту продиктовано націоналізмом.

Народний депутат від фракції "БЮТ-Батьківщина", голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Володимир Яворівський зазначив, що на порядку денному засідання комітету три питання, а саме: досвід країн, які ратифікували Європейську хартію регіональних мов, прийняття даного закону в контексті безпеки держави та її конституційність.

Крім того, глава комітету зазначив, що недавні соціологічні дослідження, які проводилися 31 травня -1 червня показали, що "мовне" питання стоїть на 31-му місці за актуальністю.

«Відправна точка законопроекту - Європейська Хартія - була свого часу сфальсифікована, оскільки переклад українською мовою здійснювався не безпосередньо з мов оригіналу - французької та англійської, а з поганенького російського перекладу", - пояснив депутат, додавши, що в Хартії йдеться про захист тих мов національних меншин, яким загрожує зникнення.

Як зазначив глава комітету, за даними перепису населення 2001 року, лише в одному - Закарпатському - регіоні живе понад 10% носіїв угорської мови. У деяких інших регіонів - це носії виключно російської мови, тобто по суті мова йде про другу державну мову.

Також Яворівський додав, що в комітет до законопроекту надійшло понад 2 тисячі поправок. 52 з них внесли його автори, а більшість поправок - від опозиції.

Як раніше повідомляв ForUm, 5 червня Верховна Рада України прийняла в першому читанні і за основу законопроект № 9073 «Про засади державної мовної політики», авторства Вадима Колесніченка та Сергія Ківалова.

Дмитро Хилюк,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1253