Верховна Рада 20 червня розгляне питання про направлення на висновок до Конституційного Суду змін до Конституції України у частині скасування недоторканості Президента, народних депутатів і суддів.

Про це повідомив голова ВР Володимир Литвин сьогодні на засіданні погоджувальної ради лідерів фракцій та голів комітету парламенту.

Зокрема, зазначив спікер, згідно з рішенням парламенту, законопроект №10530 «Про внесення зміни до Конституції України (щодо недоторканості)» повинен розглядатися 20 червня Верховною Радою України.

У той же час, за словами голови ВР, поки що офіційно від профільного комітету не надійшли документи щодо розгляду цього законопроекту комітетом.

Разом з тим Литвин додав, що навіть якщо таких документів не буде, законопроект все одно розглядатиметься, оскільки є відповідне рішення ВР, повідомляє «УНІАН».

У свою чергу, голова Комітету ВР з питань правової політики Сергій Міщенко сказав, що засідання комітету з цього питання відбулося 11 червня, і на ньому було прийняте рішення щодо відповідного законопроекту. Він висловив здивування з приводу того, чому документи не надійшли до голови ВР, оскільки він ще минулого тижня все оформив і передав, відповідно до регламенту ВР.

Зі свого боку, лідер фракції НУ-НС Микола Мартиненко зазначив, що законопроект про скасування недоторканості Президента, народних депутатів і суддів внесений представниками опозиції.

Звертаючись до колег, Мартиненко запропонував, щоб у середу «всі дружно проголосували і показали справді позицію з цього питання», нагадавши, що «ще зовсім недавно більшість дуже активно виступала з цієї тематики».

Нагадаємо, 6 червня Верховна Рада відклала до 20 червня рішення питання щодо розгляду змін до Конституції у частині скасування недоторканості Президента, народних депутатів і суддів.

Зокрема, було вирішено не голосувати тоді за внесення до порядку денного сесії цього документа, автором якого є заступник голови ВР Микола Томенко, а відправити його у профільний комітет з тим, щоб до 20 червня було підготовлено висновок стосовно цього законопроекту.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

439