Чи варто ставити під удар інтереси німецького бізнесу заради одного українського політика?
Журналіст «Франкфуртер Рундшау» так не вважає. «Треба розуміти, що Тимошенко – не Вацлав Гавел і не бірманська правозахисниця Аун Сан Су Чжу. Це бізнес-леді, яка заробила свої мільярди тільки тому, що належала до ешелону неймовірно корумпованої еліти. Перш за все, через зв'язки з прем'єр-міністром Павлом Лазаренком. Тимошенко була якийсь час найвпливовішим олігархом в усьому пострадянському просторі. Коли Лазаренко був повалений у 1997 році, він втік на її літаку».
Шлях у політику теж не вразив німецького журналіста: «Свої перші вибори у сільському окрузі вона виграла як олігарх – завезла вугілля у школи, відремонтувала дороги, тобто просто скупила виборців». Журналіст нагадує, що Юлія Тимошенко опинилася за гратами зовсім не через політичні розбіжності, а за підроблення документів Кабміну, на підставі яких було укладено кабальний договір з Росією на поставку газу, передає «УРА-Інформ».
Інша впливова німецька газета «Хандельсблатт» зазначає, що економічна ситуація в Україні у цілому позитивна, а Євро-2012 дасть країні додатковий імпульс розвитку, пише «Хандельсблатт». Іноземні інвестори, наприклад, Chevron і Shell, які будуть займатися розвідкою сланцевого газу в Україні, виправдовують цей прогноз. Тобіас Бауманн, експерт з питань Східної Європи із Німецької промислово-торговельної палати вважає, що «німецькі фірми, які працюють в Україні, показують більш високі темпи зростання на тлі й так непогано зростаючого місцевого ринку».
«Янукович серйозно займається реформами і серйозно зацікавлений у зближенні з Європою» - стверджує депутат Карл Георг Велльман, відповідальний за зовнішню політику у правлячій фракції ХДС-ХСС Бундестагу. Матіас Брандт, проектний менеджер з консультування підготовки до ЧЄ у Києві із Німецького товариства міжнародного співробітництва нагадує, що «з того часу, як Янукович прийшов до влади, роботи проводяться краще і з більшою рішучістю. І навіть дипломати стверджують: Уряд Тимошенко не впорався б вчасно з підготовкою стадіонів до ЧЄ».
Видання ділових кіл Німеччини OWC цитує точку зору керівників Східного комітету німецької економіки, зокрема, одного із її керівників Райнера Лінднера. Він, як відомо, виступив проти різких заяв канцлера Ангели Меркель на адресу України. Видання повідомляє, що на зустрічі у Києві з прем'єр-міністром України Миколою Азаровим з ініціативи німецьких ділових кіл обговорювалося питання про підключення Німеччини до планів модернізації української газотранспортної системи. За словами учасників зустрічі, Німеччина може відігравати ключову роль у створенні міжнародного газотранспортного консорціуму за участю України, Німеччини та Росії.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом