Він підкреслив, що ті зміни, які були внесені в регламент ВР, були викликані бажанням у якийсь момент «трохи підправити Конституцію». Він зазначив, що під час прийняття відповідних змін до Регламенту не було озвучено жодного правового обґрунтування, а тільки були емоційні і політичні заяви.
«Намагалися зіграти на тому, щоб хтось, боронь Боже, не чіпав деякі угоди і не вніс законопроект про денонсацію міжнародних договорів», - сказав Стрижак, додавши, що йдеться, насамперед, про так звані харківські угоди, передає «УНІАН».
Суддя КС нагадав, що Конституція чітко відносить народних депутатів до категорій осіб, які мають право пропонувати законопроекти, і тому, якщо хтось хоче позбавити їх такого права, потрібно вносити зміни в саму Конституцію. «Тому Конституційний суд і не міг нічого іншого зробити, як визнати цей закон неконституційним», - сказав суддя КС.
Відповідаючи на запитання, чи варто очікувати після такого рішення КС законопроектів про денонсацію харківських угод, Стрижак нагадав, що рішення все одно повинна приймати Верховна Рада мінімум 226 голосами і тому нічого не залежить особливо від ініціаторів законопроектів.
Як раніше повідомляв ForUm, 31 травня Конституційний суд визнав неконституційним позбавлення Верховної Ради права вносити законопроекти про денонсацію міжнародних угод.
Нагадаємо, Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом