Українське законодавство передбачає непряму гендерну дискримінацію. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, в ході круглого столу на тему «Участь жінок у парламентських виборах 2012 року в Україні» заявила член політради партії «Фронт змін» Лілія Гриневич.

На її думку, законодавство повинно передбачати стимули, які дозволять більшій кількості жінок зайняти високі державні посади і бути обраними. «Це можуть бути фінансові стимули. Наприклад, можна зменшити розмір реєстраційного внеску для жінок-кандидатів», - припустила вона.

«За даними всесвітнього рейтингу рівноправності статей за 2011 рік, Україна займає 105 місце зі 134 можливих за рівнем політичних прав і можливостей жінок. Але цей же рейтинг свідчить про те, що Україна посідає 23 місце за рівнем освіченості жінок», - розповіла Гриневич.

Тим часом народний депутат від фракції Партії регіонів Леонід Кожара зазначив, що ситуація з гендерною рівністю в українському суспільстві не є негативною. «Сьогодні у трудовій, соціально-економічної галузі Україна не відстає від світу та Європи. Наприклад, співвідношення зарплат жінок до заплат чоловіків становить 79%. Це краще, ніж у США та Німеччині, де це співвідношення - 77%», - підкреслив він.

Проте Кожара визнав, що в політичній сфері українські жінки нерівноправні з чоловіками.

Аліна Єрємєєва,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

6222