Україна констатує певний прогрес в імплементації угоди між Україною та Європейським Союзом щодо спрощення оформлення віз. Про це сказав на брифінгу керівник прес-служби МЗС України Олександр Дікусаров.

Він нагадав, що 15 травня у Києві відбулося сьоме засідання Спільного візового комітету з реалізації угоди між Україною та ЄС щодо спрощення оформлення віз.

«У ході переговорів українська сторона констатувала певний прогрес в імплементації угоди, про що свідчать статистичні дані з оформлення шенгенських віз громадянам України, оприлюднені Єврокомісією у квітні цього року, а також надані безпосередньо під час зазначеного засідання», - сказав він.

Зокрема, Дікусаров повідомив, що кількість візових відмов зменшилася з 4% у 2010 році до 3,3% у 2011 році, передає «УНІАН».

При цьому він відзначив істотне зменшення кількості візових відмов окремими державами-членами Євросоюзу у 2011 році порівняно з 2010 роком: Францією - з 4,4% до 2%; Естонією - з 7,8% до 4,3%; Словенією - з 2,4% до 0,7%; Німеччиною - з 6,3% до 5,6%; Бельгією - з 7,8% до 7,2%.

Також, за словами Дікусарова, у порівнянні з 2010 роком загальна кількість виданих шенгенських віз збільшилася на 182 тисячі у 2011 році і досягла 1,1 млн віз.

Крім того, частка багаторазових віз перевищила показники минулих років і досягла 35,5% (у 2010 році - 27,3%).

Також, за словами Дікусарова, кожна третя шенгенська віза була видана у 2011 році безкоштовно.

Дікусаров повідомив, що до європейської сторони була доведена інформація про порушення окремими державами-членами ЄС положень угоди, які полягають, зокрема, у підвищених вимогах щодо допоміжних документів при оформленні віз, невмотивованому ухиленні від видачі багаторазових віз терміном дії від 2 до 5 років громадянам з позитивною візовою історією, створенні штучних обмежень доступу громадян України до консульських установ і перевищенні термінів призначення співбесід для подачі візових документів.

Окрема стурбованість була висловлена з приводу приватних найбільш одіозних випадків невмотивованих відмов в оформленні віз, які стосувалися, зокрема, вимог італійської сторони щодо підтвердження фінансового забезпечення кожного члена паралімпійських збірних команд України, незважаючи на надання відповідних гарантій щодо фінансування зазначених поїздок за рахунок державного бюджету України.

Крім того, українська сторона також вказала на порушення прав українських громадян та Кодексу шенгенських кордонів при проведенні співробітниками федеральної поліції ФРН систематичних перевірок громадян України з дійсними шенгенськими візами.


Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

391