Україні важливо підвищувати якість освіти, від якої залежить загальний рівень конкурентоспроможності країни і темпи розвитку економіки. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Андрій Клюєв, коментуючи міжнародне дослідження, згідно з яким Україна зайняла 25-у позицію серед країн, де можна отримати найбільш якісну освіту, повідомили ForUm'у у прес-службі чиновника.

«Радує те, що вчені із далекого Мельбурна та інших куточків світу відзначили якість підготовки студентів, притаманну українській вищій школі. Це дозволить вітчизняним університетам впевненіше почуватися на міжнародному освітньому ринку», - сказав Клюєв.

У той же час, за його словами, для досягнення бажаного рівня економічного розвитку Україні необхідно значно підвищити якість вищої освіти. При цьому процес укрупнення вищих навчальних закладів і поліпшення їхньої матеріально-технічної та наукової бази повинен бути продовжений.

«Нам необхідний перехід кількості у якість. Крім цього, на майданчиках великих вузів повинне успішно об'єднуватися рішення освітніх, наукових і виробничих завдань. Важливо, щоб вища школа більш чутливо реагувала на перспективні потреби української економіки. А держава буде підтримувати успішну співпрацю вітчизняних університетів та інститутів з підприємствами», - сказав секретар РНБОУ.

За його словами, здатність національної вищої школи ефективно забезпечувати кадрами потреби країни є важливим компонентом національної безпеки.

Клюєв впевнений, що Україна зможе розвивати успіх, піднімаючись все вище у світових рейтингах.

Згідно з даними дослідження Інституту прикладних економічних і соціальних досліджень (Університет Мельбурна), опублікованого на цьому тижні, Україна посіла 25-е місце серед 48 країн. Наша країна обійшла у рейтингу Чехію, Польщу, Словенію, Грецію, Італію, Болгарію, Росію, Румунію, Угорщину, Словаччину, Аргентину, Китай, Бразилію та інші країни.

Дослідження організоване Глобальною мережею дослідницьких університетів Universitas 21, яка складається із 23 провідних освітніх установ із 15 країн світу.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

351