За допомогою оперативних дій і зміни законодавства в Україні можна буде боротися з високим рівнем споживання дітьми алкоголю і тютюну. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, на прес-конференції заявив уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко.
Зокрема, він нагадав, що Президент України наполягає на недопущенні випадків продажу неповнолітнім алкоголю та тютюну, а також доручив органам влади об'єднати свої зусилля для вирішення цієї проблеми.
«План дій уже напрацьований і почав реалізовуватися. Дії спрямовані на виявлення точок продажу дітям алкоголю і тютюну, притягнення посадових осіб, які сприяють цьому явищу, до відповідальності. Крім цього, напрацьовуються зміни до законодавства, які посилюють відповідальність за такі злочинні діяння», - розповів він.
«У нас на вісім дітей – одна торгова точка», - повідомив Павленко і пояснив, що найчастіше заборонений товар продають дітям у так званих кіосках у вечірню та нічну пору.
«Ми напрацьовуємо цілу низку змін, зокрема, збільшення штрафу у 10 разів – до 70 тис. грн з однозначним позбавленням ліцензії. Більше того, пропонуємо, щоб дія ліцензії припинялася на певний термін – на три роки, щоб підприємець не зміг відразу ж оформити іншу», - підкреслив уповноважений Президента.
За його словами, також розглядається скасування норми, відповідно до якої контролюючі органи повинні за десять діб попередити про майбутню перевірку. «Ми повинні моментально реагувати», - сказав він.
У свою чергу, заступник директора профільного департаменту Державної податкової служби України Жанна Кравцова повідомила, що за чотири місяці цього року анульовано 441 ліцензію на право продажу тютюну і алкоголю, і в подальшому Податкова служба відстежуватиме факти порушень і швидко реагуватиме.
Також вона повідомила, що, згідно зі статистикою, діти найчастіше віддають перевагу слабоалкогольним напоям і, за її словами, лякає той факт, що у минулому році такої продукції в Україні було вироблено більше на 600 тис. декалітрів.
Павленко підтвердив, що пиво і слабоалкогольні напої є серйозною проблемою. На його думку, потрібно шукати компроміс з виробниками, а також було б доцільним заборонити продаж такого товару та тютюну у МАФах.
Глава Держспоживінспекції України Сергій Орєхов підкреслив, що вживання неповнолітніми алкоголю та тютюну є серйозною проблемою не тільки в Україні, а й у Європі. «Тільки спільною командою і спільними зусиллями ми зможемо виконати завдання, навести порядок у своєму домі, рідній державі. Проблему вирішувати повинна і влада, і суспільство, і ЗМІ», - вважає Орєхов.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом