Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова направила подання Президенту України Віктору Януковичу про забезпечення права жінок, хворих на рак молочної залози, на якісну й доступну медичну допомогу, повідомили ForUm 'у в прес-служб і Омбудсмана.
У своєму акті реагування Омбудсман зазначає, що у структурі онкологічної захворюваності жінок найбільшу частку становить рак молочної залози. Кожні 30 хвилин в нашій країні фіксується новий випадок цієї хвороби. При цьому 30–40% хворих звертаються за допомогою лише на останній стадії недуги. У разі ж своєчасного її виявлення можна виліковувати понад 98% жінок.
Уповноваженого з прав людини непокоїть, що фактична вартість лікування робить його недоступним для людей з незначними доходами. Профілактика цієї недуги, запровадження сучасних технологій її лікування, соціально-психологічна реабілітація жінок, якісне протезування, санаторно-курортне оздоровлення мають вирішальне значення для зменшення рівня смертності та зміцнення здоров’я жінок України.
Учасники круглого столу «Вирішення питань вдосконалення роботи медичних закладів по передраку та раку молочної залози», що відбувся за участю Уповноваженого з прав людини, порушили низку проблем, з якими хворим жінкам доводиться стикатися чи не щоденно. Йдеться, зокрема, про нестачу кваліфікованих мамологів, онкопсихологів та онкореабілітологів. Не впроваджені скринінгові програми для виявлення раку молочної залози. Суттєвого вдосконалення потребує система паліативної допомоги та реабілітації онкохворих. Жінки ризикують стати жертвами платних онкоцентрів, де, за твердженням представників громадських організацій, часто оперують без точного діагнозу. Викликає особливу тривогу, що жінки-інваліди дедалі частіше стикаються з дискримінаційним ставленням до них з боку роботодавців, які спонукають їх звільнятися з роботи.
У зверненні до Омбудсмана представники громадської організації «Донна», яка об’єднує 145 тисяч жінок, наполягають на розробці та прийнятті спеціального закону щодо профілактики, лікування передраку та раку молочної залози.
З огляду на зазначене, Карпачова у своєму поданні Президентові пропонує дати доручення Кабінету Міністрів України спільно з представниками згаданої громадської організації, проаналізувати стан реалізації Загальнодержавної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року, затвердженої Законом України від 23 грудня 2009 року, в частині профілактики та лікування раку молочної залози, а також вжити невідкладних заходів з метою забезпечення прав хворих жінок на доступну та якісну медичну допомогу. «Забезпечити права онкохворих жінок – обов’язок влади», – наголошує Омбудсман.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом