Підписаний Президентом Митний кодекс значно спрощує ведення зовнішньоекономічної діяльності та забезпечує прозорість усіх процедур митного оформлення товарів. Про це заявила на брифінгу перший заступник глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова, повідомили ForUm'у в прес-службі Глави держави.

«Істотний крок робиться по відношенню і до бізнесу, і до громадян, які стикаються з оформленням митних процедур при перетині кордону», - сказала Акімова.

За її словами, новий Кодекс відповідає нормам Митного кодексу країн Євросоюзу, Кіотської конвенції та СОТ і забезпечує виконання Україною своїх міжнародних зобов'язань.

Як зазначила перший заступник глави Адміністрації Президента, в Кодексі, зокрема, визначаються точний перелік документів, що подаються до митного органу для проходження контролю, процедура і терміни подачі документів, а також з 24 години до 4 скорочуються терміни їх оформлення. Вона підкреслила, що таким чином зменшуються можливості суб'єктивного й упередженого ставлення до фізичних або юридичних осіб під час проходження митного контролю та ризики проявів корупції.

«Істотно знижується і можливість проведення безпідставних додаткових перевірок товарів», - підкреслила Акімова. Вона додала, що Кодекс чітко визначає строки та умови проведення планових і позапланових перевірок, обов'язки та права сторін.

Важливим аспектом у контексті забезпечення прозорості та спрощення процедур митного контролю Перший заступник Глави АПУ назвала розширення сфери електронного декларування, надання суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності більш широких прав і т.д.

Вона також звернула увагу на введення в новому Митному кодексі ризикоорієнтованого підходу до декларантів, який також повинен істотно полегшити проходження митних процедур. «Такий підхід був введений відносно бізнесу в Податковому кодексі, аналогічний напрямок обрано і в Митному», - сказала Акімова. За її словами, мова йде про поділ суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності на «групи ризику», 70-80% яких не буде належати до вищої - відповідно перевірки в них будуть проводитися раз на 5 років.

Крім того, зазначила Акімова, Кодекс істотно лібералізує систему переміщення товарів, що підлягають митному оформленню громадянами України. «Уточнений список речей, які не підлягають декларуванню та взагалі звільняються від оподаткування, а безмитне ввезення розширюється до однієї тисячі євро для всіх пунктів пропуску, пов'язаних з авіатранспортом, і до 500 євро для інших», - повідомила вона.

Ще одним важливим кроком Акімова назвала врегулювання питання визначення митної вартості. «Чітко визначені умови, за яких декларант може претендувати на використання методу визначення митної вартості за ціновим контрактом», - сказала Акімова.

Новий Кодекс також надає суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності право забирати свої товари навіть за необхідності коригування митної вартості - а це дає можливість уникнути псування продукції. «Це важливий момент, який був болісним для бізнесу і який цей Кодекс врегулює», - підкреслила Акімова.
Крім того, в Кодексі скорочено перелік порушень митних правил, переглянута процедура штрафів і покарань, врегульовано порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності митників.

Як раніше повідомляв ForUm, Президент України Віктор Янукович підписав Митний кодекс України (№ 4495-VI).

13 березня Верховна Рада прийняла доопрацьований Митний кодекс України, врахувавши пропозиції Президента.

3 листопада 2011 р. Верховна Рада України прийняла в цілому Закон України «Про внесення змін до Митного кодексу України та інших законодавчих актів України».

Президент України Віктор Янукович застосував право вето до нової редакції Митного кодексу. У своїх зауваженнях Глава держави пропонує відстрочити набуття чинності нової редакції на рік - до 1 січня 2013 року.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

783