Закиди про корупцію при реалізації чорнобильських проектів безпідставні. Про це в інтерв'ю виданню «Дзеркало тижня. Україна» заявив міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога, повідомляє прес-служба МНС.

Чиновник пояснив, що будівництво нового безпечного конфайнмента над 4-м енергоблоком і будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива №2 фінансує ЄБРР. Він же і адмініструє витрати.

«Уряд України і ЧАЕС до цього не має ні найменшого стосунку. Банк платить за роботи, послуги, товари безпосередньо виконавцям або постачальникам», - пояснив міністр.

За словами Балоги, від імені замовника, а це Чорнобильська АЕС, проектами управляє Група управління. Наприклад, щодо робіт на «Укритті» така група створена консорціумом американських компаній «Bechtel» і «Battelle» відповідно до процедур ЄБРР. Саме Група управління проводить тендери, визначає їхніх переможців та укладає контракти. Уповноважені представники ЄБРР перевіряють звіти, рахунки та іншу документацію по кожному проекту.

«Для особливо недовірливих скажу, що фінансовий стан фонду «Укриття» щорічно перевіряють відомі аудиторські компанії. Результати аудитів ретельно розглядає Асамблея донорів. Поки інформацію про виявлені корупційні ознаки ніде не було оприлюднено».

Міністр нагадав, що уточнена вартість робіт на «Укритті» - 1 млрд 540 млн євро. СВЯП-2 коштує 255 млн євро. На початок минулого року на все це не вистачало 740 млн. За підсумками київської конференції у квітні та наступних переговорів держави-донори оголосили, що потрібна сума набереться.

Балога додав, що зараз йде наповнення фондів. За укладеними контрактами, зібраних грошей має вистачити, щоб завершити обидва проекти у 2015 році. Кінцевою метою виконання міжнародних чорнобильських проектів є остаточне зняття ЧАЕС з експлуатації і повна екологічна безпека об'єкта «Укриття».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

460