Учора, 3 квітня, в рамках візиту міністра економічного розвитку і торгівлі України Петра Порошенка до Швеції відбулася його зустріч з міністром з питань співробітництва в цілях розвитку Королівства Швеція Гуніллою Карлссон, повідомили ForUm'у в прес-службі Міністерства економічного розвитку і торгівлі.
У ході зустрічі співрозмовники обговорили питання двостороннього співробітництва у сфері технічної допомоги, торгово-економічного та інвестиційного співробітництва, співпраці між Україною та ЄС, включаючи підготовку до підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також розвитку внутрішньополітичної ситуації в Україні в контексті підготовки до проведення виборів у Верховну Раду України у жовтні цього року.
Карлссон відмітила важливість для Швеції поглиблення двостороннього співробітництва з Україною, зокрема в галузі розвитку, підкресливши при цьому пріоритетність для шведської сторони підтримки розвитку в Україні громадянського суспільства, а також підвищення конкурентоспроможності української економіки, зокрема енергоефективності та використання альтернативних джерел енергії.
Карлссон зазначила, що обсяги щорічної технічної допомоги Україні складають зараз близько 20 млн євро. Міністр підкреслила важливість проведення в Україні чесних і справедливих парламентських виборів у жовтні цього року і сказала, що Швеція зацікавлена в довгостроковій плідній співпраці з Україною.
Порошенко подякував співрозмовниці за активну підтримку України на шляху європейської інтеграції та відмітив важливість співпраці України зі Швецією в контексті модернізації економіки держави.
Важливим результатом переговорів міністрів стала домовленість про те, що Швеція не буде скорочувати обсяги надання технічної допомоги Україні, а в пріоритетному порядку направить кошти з менш ефективних проектів на реалізацію проектів з підвищення енергоефективності у комунальній сфері, зокрема в регіонах України, а також підтримки громадянського суспільства в нашій країні.
Порошенко запросив Карлссон відвідати Україну на чолі делегації представників шведських компаній. Це запрошення було з вдячністю прийнято шведською стороною.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом