«Станом на 3 квітня надійшли пропозиції від 43 суб'єктів щодо 58 осіб», - зазначила радник Президента, додавши, що повністю свої квоти використовували Національна академія наук України, національні галузеві академії та академічні наукові установи, наукові установи і вищі навчальні заклади.
Профільні громадські організації та незалежні експертно-аналітичні центри також активно скористалися запропонованою можливістю внести кандидатури до персонального складу Конституційної асамблеї. Зокрема свої кадрові пропозиції Президенту внесли Асоціація народних депутатів України, всеукраїнські асоціації органів місцевого самоврядування (Асоціація міст України, Асоціація сільських і селищних рад, Українська асоціація районних та обласних рад), Асоціація суддів, Асоціація суддів Конституційного суду, Союз адвокатів, Спілка юристів, Центр політико-правових реформ. Очікується, що найближчим часом пропозиції надійдуть також від Конфедерації вільних профспілок України, Громадського консорціуму виборчих ініціатив.
Говорячи про політичні сили, радник Президента зазначила: парламентські фракції «БЮТ - Батьківщина», НУ-НС, а також партії «Фронт Змін», «Сильна Україна», «Свобода», «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка» не надали кандидатур. У той же час своїх представників до Конституційної асамблеї делегували парламентські фракції Партії регіонів, КПУ, Народної Партії, групи «Реформи заради майбутнього». Також кандидатури внесли Соціалістична партія України та партія «Єдиний Центр».
Зараз в очолюваній Леонідом Кравчуком науково-експертній групі з підготовки Конституційної асамблеї триває процес напрацювання пропозицій щодо 34 кандидатур. Очікується, що наступного тижня науково-експертна група проведе засідання і внесе Президентові відповідні пропозиції до персонального складу Конституційної асамблеї.
Одночасно продовжується робота над підготовкою Положення про Конституційну асамблеї, а також напрацюванням проекту Регламенту асамблеї.
«Президент зацікавлений в об'єктивному, відкритому і колегіальному розгляді кандидатур у майбутній склад Конституційної асамблеї, оскільки саме демократичний порядок її формування повинен забезпечити публічний і професійний діалог і обмін думками в ході напрацювання пропозицій щодо оновлення Конституції України», - підкреслила Ставнійчук.
Як раніше повідомляв ForUm, 25 січня Президент України Віктор Янукович підписав Указ «Питання формування і організації діяльності Конституційної асамблеї».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом