Київський інвестиційний форум, що відкрився сьогодні у столиці України, експерти називають шансом для Києва зробити серйозний ривок у розвитку.
«Це перший подібного масштабу інвестиційний форум, організований Києвом і для Києва. Нічого навіть приблизно схожого за розмахом, вартістю проектів, фінансової спроможності запрошених інвесторів українська столиця не проводила. Звичайно, це серйозний, мабуть, я би сказав, дуже серйозний шанс для Києва зробити серйозний ривок у розвитку», - вважає Кость Бондаренко.
За його словами, про ступінь уваги, яку приділяє міська влада форуму, можуть свідчити міжнародні контакти глави міста Олександра Попова за минулий рік. «Якщо ви простежите історію поїздок Олександра Попова за минулий рік, ви зрозумієте, що всі вони – суть «збирання інвесторів» для Києва. Причому дуже серйозних інвесторів – японських, англійських, американських. Всі контакти – з представниками компаній зі світовим ім'ям, мільярдними оборотами. Це, на мій погляд, свідчить про намір міста залучити до столиці прозорі, гарантовані інвестиції», - сказав Кость Бондаренко.
Експерт також висловив думку, що нова міська влада продемонструвала зміну підходів до інвесторів. «Час «інвесторів» у лапках, всі інвестиції яких полягали у придбанні київської землі, минув. Попов недвозначно дав зрозуміти, що інвестор у його розумінні – той, хто готовий творити, розвивати місто. Тому і зробив акцент на залученні іноземних інвестицій. Серед українських бізнесменів теж є такі, що відповідають даним критеріям. Але їх не так багато», - зазначив Кость Бондаренко. При цьому він додав, що, створюючи серед інвесторів конкуренцію за право реалізувати проект, місто тільки виграє. «Розрахунок був на те, щоб зібрати серйозні компанії і вибрати із них ті, які запропонують найкращі умови», - сказав Кость Бондаренко.
Нагадаємо, що Київський інвестиційний форум стартував сьогодні у Києві. На форумі міська влада представить інвесторам, зокрема, проекти будівництва метро на Троєщину (нової гілки з дванадцяти станцій), сміттєпереробного заводу, побудувавши який місто поліпшить екологію і вирішить проблему з вивезенням сміття, бізнес-центру «Київ-Сіті», покликаного стати штаб-квартирою світових компаній, та інноваційного центру «Біоніка Хілл», вже названого серед киян «Київською кремнієвою долиною».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом