Проблеми забезпечення фізичної та експлуатаційної ядерної безпеки повинні вирішуватися комплексно. Таку переконаність висловив Президент України Віктор Янукович у ході Саміту з питань ядерної безпеки у Сеулі, повідомили ForUm'у у прес-службі Глави держави.
«Аналіз найбільш масштабних аварій у ядерній галузі - на Чорнобильській АЕС в Україні та АЕС «Фукусіма-1» у Японії - підтверджує необхідність саме такого підходу. Ці аварії засвідчили - без експлуатаційної ядерної безпеки не може бути забезпечена фізична ядерна безпека», - зазначив Янукович.
У цьому контексті Глава держави подякував міжнародному співтовариству за підтримку України у подоланні наслідків Чорнобильської катастрофи. «Торішня Київська міжнародна конференція донорів була успішною, і 26 квітня Україна починає будівництво нового конфайнменту над аварійним блоком Чорнобильської атомної станції», - сказав він.
Янукович підкреслив: у нашій державі реалізується багаторівневий, інтегрований підхід до забезпечення ядерної безпеки. «Зі впровадженням відповідного комплексного визначення системи можливих загроз, так званої національної проектної загрози, державна система фізичного захисту отримала ефективний інструмент для проектування, оновлення та оцінки систем фізичного захисту ядерних та інших радіаційно небезпечних об'єктів», - сказав він.
Таким чином, зазначив Президент, застосування у рамках ядерної політики України інтегрованого підходу дозволило врахувати різні аспекти фізичної та експлуатаційної безпеки.
Як раніше повідомляв ForUm, 5 березня глава МНС Віктор Балога повідомив Президенту Віктору Януковичу про початок будівництва нового захисного саркофагу над 4-м енергоблоком Чорнобильської АЕС. Воно триватиме до 2015 року.
У Державному агентстві з управління Зоною відчуження очікують, що нове укриття, вартість якого оцінюється у 980 млн євро, прослужить щонайменше 100 років.
У той же час екологи вважають, що воно забезпечить лише ілюзію безпеки, оскільки під ним, як і раніше, перебуватимуть токсичні і радіоактивні матеріали, які неможливо утилізувати.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом