Секретар Ради національної безпеки і оборони України Андрій Клюєв вважає, що позаблоковий статус нашої держави, закріплений у законі «Про основи внутрішньої і зовнішньої політики», її географічне розташування, унікальний потенціал створюють передумови для України бути активним гравцем континентального масштабу. Про це він пише у своїй статті для ZN.UA.
РНБО, за його словами, має стати центром, здатним акумулювати інформацію про виклики Україні, передбачити всі варіанти розвитку ситуації і оперативно пропонувати комплексне рішення в інтересах країни.
«Подібних викликів та ризиків немало. На тлі триваючої у світі фінансово-економічної кризи, глобальних продовольчих проблем і загострення суперництва за енергетичні ресурси ціла низка процесів несуть у собі як потенційні загрози, так і деякі можливості для України. Ми повинні враховувати загострення ситуації навколо Ірану і нарощування конфліктного потенціалу на Близькому Сході та у Північній Африці, зростання геополітичного і геоекономічного впливу Китаю та інших зростаючих країн. Також мова йде про гальмування процесу євроінтеграції, напруженість ситуації навколо загальноєвропейської системи ПРО, інтеграційних проектів
на просторі колишнього СРСР при існуванні заморожених конфліктів. Україна може брати участь у їх вирішенні», - зазначає секретар РНБО.
За його словами, Україна повинна активніше співробітничати з сусідами у вирішенні складних питань двосторонніх відносин не тільки в економіці, а й в інших напрямах, зокрема, у сфері договірно-правового оформлення спільних кордонів, впевненіше відстоювати власні інтереси у різних сферах, у тому числі і в гуманітарній.
Нагадаємо, 15 липня 2010 року Президент України Віктор Янукович підписав прийнятий парламентом 1 липня закон «Про основи зовнішньої і внутрішньої політики», який передбачає, що основним принципом зовнішньої політики «є дотримання Україною політики позаблоковості, що означає неучасть України у військово-політичних союзах, пріоритетність участі у вдосконаленні та розвитку європейської системи колективної безпеки, продовження конструктивного співробітництва з НАТО та іншими військово-політичними блоками з усіх питань, що становлять взаємний інтерес».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом