Навколо проекту Трудового кодексу тривають спори між профспілками і роботодавцями, але це не завадить прийняти цей документ у квітні поточного року. Таку думку висловив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та праці, народний депутат від Партії регіонів Ярослав Сухий.

«Є сьогодні те, про що я кажу з великим задоволенням: всі сторони ним незадоволені - як профспілки, так і роботодавці. Якщо є невдоволення, є компроміс. Але жити за кодексом зразка 1971 року - це дурість. Там із 285 статей переписані всі. Сьогодні підготовлено 444 статті нормального європейського документа, який захищає права найманої праці і - вперше - захистить права роботодавця. Адже роботодавець вкладає гроші, він ризикував, «крутився», і тому його права теж потрібно захистити. А держава відповідально поставитися до охорони праці на підприємствах. Я сподіваюся, що у квітні ми приймемо Трудовий кодекс», - зазначив Сухий, повідомляє «УНН».

За його словами, у проекті Трудового кодексу залишаються кілька спірних питань, які будуть винесені на окремий розгляд народних депутатів.

«Профспілки хочуть брати участь у призначенні топ-менеджерів на приватних підприємствах. Їм пояснили Міжнародна організація праці та європейські експерти, що це нонсенс, адже це питання приватної власності. Також профспілки виступають проти відеоспостереження на робочих місцях. Складний момент - питання збільшення робочого часу. Але тут йдеться про тих людей, які працюють позмінно: наприклад, пожежників, лікарів «швидкої» допомоги... Роботодавці незадоволені тим, що вони змушені будуть платити втричі більше за переробки», - пояснив Сухий сенс претензій профспілок і роботодавців.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

429