Україна має слабкі шанси на виграш судового розгляду проти Росії щодо газових контрактів 2009 року, вважає перший віце-прем'єр-міністр України Валерій Хорошковський.
«Потрібно очікувати, що ти виграєш. Якщо первинний юридичний аналіз тобі про це не говорить, то, напевно, просто нерозумно йти (до суду. - Ред.) і програвати. Ми знаємо абсолютно точно, як ітимуть справи, ми аналізували ситуацію», - сказав Хорошковський в ефірі Першого національного, даючи відповідь на запитання про можливість розірвання українсько-російських газових контрактів 2009 року у судовому порядку, повідомляє «ЛIГАБiзнесIнформ».
При цьому чиновник підкреслив, що має намір домагатися прибутковості НАК «Нафтогазу України».
«Проблема «Нафтогазу» кардинальна. Завдання моє як першого віце-прем'єра зробити все, що б ця компанія була прибутковою. У нас на сьогоднішній день замість того, щоб «Нафтогаз «був головним донором бюджету, він є головним реципієнтом. У нас до 30 млрд.грн. на сьогоднішній день є дефіцит, який ми скорочуємо, і у нас є можливість скоротити його до 12 млрд.грн.», - зазначив він.
Як повідомляв ForUm, у грудні 2011 року міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що опція оскаржити газові домовленості з Росією у судовому порядку існує, але Україні та Росії потрібно досягти взаєморозуміння шляхом переговорів і досягти результату, який би відповідав інтересам обох країн.
Нагадаємо, зараз Київ і Москва ведуть переговори про перегляд газових контрактів, підписаних на початку 2009 року, з метою зменшення ціни російського газу. У той же час результатів у переговорах досягти поки не вдалося.
Як відомо, «Газпром» і «Нафтогаз України» 19 січня 2009 року підписали два контракти: купівлі-продажу на період з 2009-го по 2019 рік і про обсяги та умови транзиту газу через Україну на 2009-2019 роки.
Для України вже діє знижка у розмірі 30% від контрактної ціни російського газу, але не більше 100 доларів за тисячу кубометрів. Механізм її надання - скасування Росією мита на постачання газу в Україну. Домовленість про знижку була досягнута у квітні 2010 року одночасно з продовженням терміну перебування Чорноморського флоту РФ у Криму після 2017 року на 25 років.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом