Прийняття Верховною Радою України Закону «Про громадські об'єднання» - це ще один важливий крок на шляху наближення України до європейських демократичних стандартів. Про це, як повідомили ForUm'у у прес-службі Глави держави, заявила радник Президента України, керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Марина Ставнійчук.
За її словами, під час доопрацювання законопроекту у повній мірі були враховані рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи щодо правового статусу неурядових організацій.
Зокрема, законом скасовано плату за реєстрацію громадських об'єднань та спрощені реєстраційні дії. Ставнійчук звернула увагу і на те, що положення Закону надає право громадським об'єднанням безпосередньо займатися підприємницькою діяльністю (винятково для досягнення статутних цілей), що дозволить значно посилити інституційну спроможність і незалежність громадського сектора.
Говорячи про ключові положення прийнятого закону, радник Президента підкреслила такі позитивні моменти, як надання громадським організаціям права діяти на всій території України, у тому числі й надання права на свободу об'єднання юридичним особам приватного права, що відповідає європейським стандартам.
Остаточний текст закону був напрацьований спільними зусиллями представників громадських організацій, Адміністрації Президента, Кабінету Міністрів, Міністерства юстиції та Верховної Ради. А ухвалення парламентом цього закону 334 голосами народних депутатів свідчить про наявність консенсусу у парламенті щодо необхідності створення належних умов для громадянського суспільства в Україні, підкреслила Ставнійчук.
У прес-службі також зазначили, що сьогодні Комісар Європейського Союзу з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле на своїй сторінці на Twitter високо оцінив прийняття Верховною Радою України Закону «Про громадські об'єднання». За його словами, це відкриває значні можливості для громадських організацій та державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства.
Нагадаємо, 22 березня Верховна Рада Україна прийняла закон про громадські об'єднання №7262-1.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом