Держдума у ​​вівторок ратифікувала договір про зону вільної торгівлі. Документ забезпечить необхідні умови для повноцінного та ефективного функціонування зони вільної торгівлі на просторі СНД і створить сприятливі умови для подальшого поглиблення інтеграції на основі норм Світової організації торгівлі.

Угоду підписали 18 жовтня 2011 року в Санкт-Петербурзі вісім країн СНД - Росія, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизія, Молдова, Таджикистан і Україна.

Поряд з типовими для такого роду угод положень про скасування імпортних мит, у договорі передбачаються зобов'язання сторін, що гарантують недискримінаційне застосування правил нетарифного регулювання, надання національного режиму, а також чіткі, що відповідають світовій практиці, правила в області субсидування, передає РІА «Новости».

Договір замінить нині діючі між державами - учасниками СНД угоди про вільну торгівлю, як двосторонні, так і багатосторонні.

За словами голови комітету у справах СНД і зв'язків зі співвітчизниками Леоніда Слуцького, це найважливіший договір для всієї економічної інтеграції на просторі СНД на роки вперед. За його словами, документ виграшно відрізняється від аналогічної угоди 1993 року, яка так і не була ратифікована.

Глава комітету заявив, що договір, насамперед, покликаний забезпечити необхідні умови для повноцінного та ефективного функціонування зони вільної торгівлі на просторі Співдружності і створити сприятливі умови для подальшого поглиблення інтеграції на основі норм СОТ.

За оцінками експертів, у рамках зони вільної торгівлі загальний обсяг торговельного обміну між країнами-«підписантами» збільшиться більш ніж удвічі. Зокрема, зняття обмежень на поставки різноманітної продукції з країн-«підписантів» у РФ може, за низкою оцінок, приблизно на третину скоротити імпорт Росією тієї ж, причому більш дорогої, продукції з далекого зарубіжжя.

Зокрема, це багато трубопрокатних виробів, бавовна, шерсть, шкірсировина, а також яловичина, баранина, плодоовочі, продукти їх переробки.

Як раніше повідомляв ForUm, прем'єр-міністр Микола Азаров заявляв, що вважає Договір про зону вільної торгівлі в рамках Співдружності Незалежних Держав не ідеальним, але виключно позитивним для України.

Спікер Верховної Ради Володимир Литвин і голова Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації Сергій Наришкін домовилися про синхронну ратифікацію парламентами України і РФ угоди про вільну торгівлю в рамках СНД.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

383