Рада національної безпеки і оборони України має стати інтелектуальним центром державної влади. Про це в інтерв'ю «ИнвестГазете» заявив секретар РНБО України Андрій Клюєв, повідомили ForUm'у у прес-службі відомства.
За його словами, розпочато роботу над відновленням у рамках апарату Ради національної безпеки і оборони аналітичного центру. «Частина аналітиків буде працювати на постійній основі. Крім цього, у рамках проектного підходу будемо залучати різних незалежних експертів, наукові інститути та експертно-аналітичні центри», - сказав Клюєв. Він зазначив, що йдеться про створення системи якісного аналізу загроз і ризиків для безпеки нашої країни - як внутрішніх, так і зовнішніх.
Відповідаючи на запитання кореспондента про цілі відновлення повноцінної роботи РНБО, Клюєв сказав: «Ручне керування країною, падіння економіки на 15% у 2009 році, різке зростання державного боргу, одна із найвищих у Європі ціна на газ, значне посилення корупції за останні 10 років - все це ненормально».
За словами Клюєва, РНБО, на відміну від низки інших, це конституційний, стратегічний орган. «Під головуванням Президента України він повинен відігравати провідну роль у формуванні та реалізації державної політики у сфері безпеки, займатися реформами, які не входять у сферу відповідальності Комітету економічних реформ», - заявив Клюєв.
Він також повідомив, що Президент України Віктор Янукович поставив перед ним завдання не просто відновити працездатність РНБО України - цей орган має відігравати таку ж серйозну роль, яку відіграють аналогічні структури в інших цивілізованих країнах світу. Крім цього, за словами Клюєва, поставлені завдання щодо реформи армії і ВПК, реформи правоохоронних органів. Найважливішим питанням є боротьба з корупцією, заявив секретар РНБО.
«При цьому зараз ми працюємо над чітким розмежуванням сфери відповідальності з Кабінетом Міністрів і Адміністрацією Президента України», - сказав Клюєв.
Відповідаючи на запитання про механізми реалізації напрацювань РНБО, Клюєв підкреслив, що рішення Ради національної безпеки і оборони оформляються у вигляді президентських указів, які, як відомо, згідно з Конституцією України, є обов'язковими для виконання на всій її території.
«Я вважаю, що будь-який нормальний, розсудливий і законослухняний керівник зобов'язаний виконувати рішення, підписані Президентом нашої країни. Це найсуттєвіший механізм впливу. Якщо хтось не виконуватиме рішення РНБО, ми маємо право звернутися до Президента з клопотанням про невідповідність цієї людини займаній посаді. Повірте мені, це дуже серйозний важіль», - сказав Клюєв.
Він також заявив, що дуже поважає одного зі своїх попередників на посаді секретаря Радбезу Володимира Горбуліна, уважно вивчив його досвід і постарається врахувати його у своїй роботі.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом