Білорусь не вводитиме відповідні обмежувальні заходи відносно України. Про це повідомляє «УНІАН» з посиланням на Департамент ветеринарного і продовольчого нагляду Міністерства сільського господарства і продовольства Білорусі.

«У зв'язку з появою у засобах масової інформації повідомлень про запровадження з 15:00 години 5 березня 2012 білоруською стороною відповідної заборони на імпорт української продукції, Департамент ветеринарного і продовольчого нагляду інформує, що між українською та білоруською сторонами налагоджений конструктивний діалог, проводиться обмін інформацією і в робочому порядку оперативно розглядаються питання, які викликали підозри у Держветфітослужби України», - йдеться у повідомленні Мінсільгосппроду Білорусі.

У Департаменті ветеринарного і продовольчого нагляду також зазначили, що білоруська сторона має намір знайти взаєморозуміння з українською стороною без вживання відповідних обмежувальних заходів.

Як повідомлялося, Держветфітослужба України з 1 березня 2012 року тимчасово призупинила ввезення на територію України молока і молочних продуктів із Білорусі, а також тварин, сприйнятливих до АЧС, продукції та сировини із них.

У свою чергу, голова Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Іван Бісюк за підсумками зустрічі з першим заступником директора департаменту ветеринарії і продовольства Мінсільгосппроду Білорусі Юрієм Пивоварчиком, яка відбулася 2 березня у Києві, заявив, що «білоруська сторона повністю погодилася із зауваженнями, але замість спільних дій щодо виходу із ситуації, яка склалася, був висунутий ультиматум про те, що якщо українська сторона в односторонньому порядку не скасує тимчасові обмеження, то у понеділок з 15:00 білоруська сторона запровадить заборону на імпорт української продукції, зокрема, масла, солі, кукурудзи, кондитерських виробів і шроту».

3 березня 2012 Департаментом ветеринарного і продовольчого нагляду Білорусі було надіслано офіційного листа голові Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Івану Бісюку з проханням направити протоколи випробувань та іншу наявну у його відомстві інформацію щодо кожного випадку виявлення невідповідності безпеці білоруської продукції.

Наприкінці цього ж дня від української сторони на адресу Департаменту ветеринарного і продовольчого нагляду Білорусі надійшов запит з переліком питань щодо чинної у Республіці Білорусь системи державного контролю за безпекою харчових продуктів.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

476