Надмірна майнова нерівність в Україні підриває віру в успіх країни і окремої людини. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, заявив прем'єр-міністр Микола Азаров, відкриваючи засідання Кабміну в середу.

«Майнова нерівність є гальмом розвитку. Вона підриває віру в успіх країни і окремої людини. Переконання наших людей, виявлене соціологами, що успіх можливий тільки завдяки зв'язкам і корупції, не дає розкритися творчим силам нації і окремої особистості», - констатував прем'єр.

За його словами, нерівність треба послідовно, цивілізовано долати, тому що вона провокує поглиблення кризи.

Прем'єр також підкреслив, що, згідно зі статистикою, 10% найбідніших громадян України отримують 2% обсягу соціальних пільг, а 10% найзаможніших громадян - 22% соціальних пільг. «Тобто у 10 разів більше. Це парадокс. Це порочна система. Такого абсурду не повинно бути», - підкреслив він.

У зв'язку з цим він доручив Мінсоцполітики провести інвентаризацію соціальних пільг з тим, щоб низькі доходи збільшилися, а надвисокі були перерозподілені на користь суспільства.

«Я доручив Міністерству соціальної політики провести інвентаризацію і аналіз усіх видів соціальної допомоги, які у нас є. І запропонувати: як всю цю спотворену, застарілу, заплутану систему спростити і осучаснити. Щоб, з одного боку, дати солідну підтримку тим, хто дійсно потребує, з іншого – не розпорошувати народні кошти на пільги тим, хто має достаток і можливості збільшувати його своєю роботою. Тобто щоб багаті не платили за електроенергію та газ, наприклад, за пільговим тарифом і тому подібне», - підсумував Азаров.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

560