Міністерство культури, МЗС, Національна комісія України у справах ЮНЕСКО разом з Міністерством культури Польщі підготували спільну транскордонну номінацію - «Дерев'яні церкви Карпатського регіону України та Польщі» - для внесення цінних пам'яток дерев'яної архітектури у список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, повідомили ForUm'у у прес-службі Глави держави.

Міністерство культури та Національна комісія у справах ЮНЕСКО також підготували номінацію до списку Всесвітньої спадщини «Стародавнє місто Херсонес Таврійський і його хора».

У січні 2012 року обидві номінації були представлені у штаб-квартирі ЮНЕСКО у Парижі.

«Сьогодні Міністерство культури, Адміністрація Президента вийшли з дуже конкретним проектом, який буде під патронатом держави, Президента України, щодо збереження церков, пам'яток архітектури в Україні», - сказала на брифінгу радник Президента, керівник Головного управління з гуманітарних та суспільно-політичних питань Адміністрації Президента Ганна Герман.

Нині, наголосила радник Президента, завдяки спільним зусиллям української та польської сторін розпочато проект, який має на меті зберегти цінні об'єкти. Адже для належного збереження пам'яток дерев'яної архітектури мало зусиль ентузіастів - потрібна відповідна державна політика.

Директор Департаменту культурної спадщини та культурних цінностей Міністерства культури Андрій Вінграновський на брифінгу повідомив, що Україна також планує подати у список пам'яток Всесвітньої спадщини Бахчисарай. «Крім того, ми зараз розробляємо спільно з білорусами та росіянами проект «Транскордонні храми Київської Русі». Це буде дуже цікавий проект. Думаю, через три-чотири місяці ми дамо його перше бачення», - зазначив Вінграновський.

Він підкреслив, що Президент поставив Міністерству культури завдання щодо розробки та подальшої імплементації програми збереження національних пам'яток та культурної спадщини.

«Згідно з дорученням Глави держави ми розробили проект закону про охорону культурної спадщини, де враховані всі побажання, напрацювання наших відомств і міжнародних інституцій, які мають досвід у цій галузі. Сподіваємося, вже найближчим часом буде перша редакція для детального розгляду і, можливо, для розгляду у Верховній Раді», - сказав директор Департаменту культурної спадщини та культурних цінностей Міністерства культури.

Говорячи про експозицію, представлену в Адміністрації Президента (22 лютого у приміщенні АПУ відкрита виставка, присвячена зазначеним об'єктам), Герман повідомила, що виставка буде подорожувати по всій Україні. «Експозиція представляє лише кілька фрагментів тієї проблеми, за яку береться держава. Це проблема збереження, зокрема, пам'яток дерев'яної архітектури, які тотально знищувалися», - підкреслила Герман.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

592