Віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко розповів, з якими вимогами шахтарі штурмували його Міністерство. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, він заявив під час брифінгу у Кабміні.

«Хотів би, щоб до кінця ми зрозуміли, про які проблеми йдеться. Якщо людина втрачає працездатність, їй нараховують страхові виплати. Яким чином це відбувається? Комісія встановлює рівень цієї втрати, після цього береться шість місяців і його середня зарплата і множиться на коефіцієнт втрати працездатності. Людина після цього отримує ці страхові внески», - пояснив чиновник.

За його словами, на сьогоднішній день таких людей в Україні 291 тисяча, із них 142 тисячі – шахтарі.

Також віце-прем'єр підкреслив, що всі виплати проводить Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві.

«Ми жорстко проаналізуємо весь бюджет фонду, я впевнений, що там резерви є. Подивимося, що зможемо зробити. Якщо не зможемо відразу вийти на той рівень, який хочуть шахтарі, намалюємо поступову програму дій. Одне можу сказати: у нас є величезне бажання розв’язати цю проблему», - сказав він.

Тігіпко зазначив, що перше питання, яке порушили вчора шахтарі - вони не мали доступу до засідань цього фонду.

«Ми домовилися, що з 1 березня чотири керівники організацій будуть присутні на засіданнях фонду з правом зауважень і пропозицій», - сказав віце-прем'єр.

Друга вимога шахтарів, за словами Тігіпка, стосується проведення індексацій.

«Якщо 10 років тому людина втратила працездатність, у неї був один рівень зарплати. За час, що минув, зарплата виросла і виникає проблема - шахтар, який втратив працездатність 10 років тому, отримує виплати вдвічі менші, ніж той, який втратив її зараз. Щоб цього не відбувалося, проходила індексація. Вимоги шахтарів були, щоб їм нараховували реальну заробітну плату, а не номінальну.

Цю проблему я вважаю вирішеною. Ми провели консультації і з роботодавцями, і з профспілками, і з 1 березня рівень буде підвищений навіть не на 17,6%, а на 20%», - сказав він.

Третє питання, за його словами, ще не вирішене. «З 2002 по 2007 роки не проводилася індексація людям. І сьогодні ті, хто отримав інвалідність у 2002 році, мають велику різницю. Вони хотіли, щоб ми провели індексацію, перерахували їм виплати та виплатили разову компенсацію за 2002-2007 роки. Це питання ми поки не вирішили. Ми проводимо розрахунки».

Він підкреслив, що загальна сума коливається від 500 млн.грн. до 1 млрд.700 грн.

«Скоро у нас буде спільне бачення цієї проблеми. Спробуємо швидко знайти рішення», - пояснив Тігіпко.

Нагадаємо, вчора шахтарі заблокували Міністерство приблизно о 18:00. Вони вимагали провести нарахування компенсацій з урахуванням інфляції і вирівняти виплати тим, хто працював в однакових умовах, але йшов з роботи у різні роки.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1793